Agentura Jasno (Psych) / 1.série

20. srpna 2012 v 16:12 | Cleo |  Seriály
Originální název: Psych
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: krimi, komedie
Rok: 2006
Země: USA
Hrají: James Roday, Dulé Hill... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 15

"Pomalá a často dost komediální kriminálka, u které se zasmějete, ale nějakou větší hloubku od toho nečekejte..." Flower-Days.blog.cz

Shawn Spencer byl vždycky extrémně všímavý - a ještě ke všemu měl neuvěřitelnou fotogenickou paměť. Už od dětství byl jeho nejlepší kamarád Gus - a tak když se jim podaří vyšetřit případ, napadne je, že by si mohli otevřít agenturu jasnovidců.

I když samozřejmě Shawn žádný jasnovidec není - a ne že by na něco takového věřil. Ale ostatní tomu věří, což mu umožňuje dostat propustku a snadno vyslýchat podezřelé. Využívá svůj talent a všímavosti a zjišťuje o lidech věci, které by sami o sobě nikomu nevyzradili.

Jeho nadání oslovilo i téměř všechny u policie - až na jednoho detektiva, který přece na žádné jasnovidectví ano zázraky či duchy ani nic podobného nevěří, ale Shawna si postupem času zamiluje každý. Čím roztodivnější případy řeší, tím větší sranda to je. Takže se budete smát hodně...


Seriál si u mě našel cestu... Vlastně už ani nevím jak. Ale krimi bez hlavního hrdiny, který má nějakou "nadřirozenou schopnost" jako má Shawn nebo Mentalista, není krimi jako krimi.

Líbí se mi, že na začátku každé epizody je pohled do minulosti - a s tím pak nějakou souvidí případ, který naše milá agentura bude řešit. Co mě ale moc neokouzlilo, bylo to, že celkem často jsem se dost nudila. Stihla jsem sice vnímat všechny informace, ale tempo na mě bylo moc pomalé. Narozdíl například od Mentalisty, které je dost rychlé a nestíhám si pamatovat jména.

Postavy jsou sympatické, ale podle mě nemají dostatečně propracovanou osobnost. Jak se ze Shawna, nadměrně inteligentní a trošku hazardního dítěte stal někdo vyrovnaný, ale trošku nezodpovědný? A co Gus? Tohle by podle mě chtělo rozebrat víc do hloubky a ukázat nám něco víc z minulosti.

Nevím co dále bych k tomu dodala. Některé epizody mě zaujaly více, některé méně, ale to asi můžete říci u všech seriálů.

Prostě to shrňme... pomalá a často dost komediální kriminálka, u které se zasmějete, ale nějakou větší hloubku od toho nečekejte. Shawn není ani sympatický, ani nepříjemný, takže jen kolem vás tak nějak propluje. Pokud máte spoustu volného času a chcete relaxovat, doporučuji. Pokud ne, radši si vyberte něco akčnějšího.

HODNOCENÍ: 6,5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama