Pretty Little Liars / 2.série

29. července 2012 v 15:15 | Cleo |  Seriály
Originální název: Pretty Little Liars
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama
Rok: 2011-2012
Země: USA
Hrají: Ashley Benson, Holly Marie Combs, Shay Mitchell, Lucy Hale, Drew Van Acker... (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 25

"Druhá série. Víc napětí, víc otázek, víc A. Konečně se mírně dostáváte na stopu. A zjistíte, kdo A. je. Tedy částečně." Flower-Days.blog.cz

Alison byla Alison. Měla čtyři nejlepší kamarádky. Všichni ji milovali. Nebo snad ne? Proč tedy byla nalezena mrtvá? Verdikt zní: vražda. Kdo to udělal? Od té doby zbývajícím kamarádkám chodí podivné zprávy. Jako bych jejich autor znal každé jejich tajemství. A rozhodně se nebojí to využít. Seznamte se s A.

Poté, co Ian je mrtvý, nebo holky si alespoň myslí, že je mrtvý, se děje spoustu nového. Jeho žena, Melissa, Spenceřina sestra, odmítá fakt, že by Ian byl mrtvý nebo nějak zapletený do vraždy Alison. A to i přesto, že když policie najde jeho tělo s přiznáním, holky vědí. Ten text psal/a A. Je tedy možné, že Alisonin vrah je A. a snaží se to hodit na někoho jiného?

Jason DiLaurentis, Alisonin bratr, je zpět ve městě. Otázka zní, co tady hledá? Proč tady je? A jak je spojený s Alisoniným zmizením a smrtí? Možná, že se mu konečně podaří najít vražednou zbraň. Ale co když policie neví, co vražedná zbraň byla?


Aria si nadále užívá svůj románek s Ezrou, svým učitelem angličtiny. Ale jeho bývalá snoubenka Jackie je zpět. Co všechno se rozhodne udělat pro to, aby získala svoji lásku zpátky? Existuje tu snad možnost, že by to prozradila Ariiným rodičům? Nebo to udělají sami? A jak by se k tomu postavili? A jak vůbec zamává Ariin úlet s Jasonem s jejich vztahem?

Spencer je čím dál více na stopě, co se to poslední dobou děje s jejími rodiči, zejména s tátou. Proč má pořád nějaké tajnosti. Proč neustále chrání Jasona, když by mohl být vrahem Alison? Nebo by jím mohla být Melissa? Je tu možnost, že by mohla být A.? Kontakty na to rozhodně má. A co A. udělá s Tobym, až zjistí, že jsou jí holky na stopě?

Emily se neustále smiřuje se svojí orientací. Seznámí se se Samarou, ale jejich vztah se kvůli A. rozpadne. A ona stejně stále myslí na Mayu. A její rodiče se stěhují do Texasu. Blíží se plavecké závody. Jak tohle všechno zvládne? Ne nadarmo se Emily říká slabý článek a pro A. není rozhodně těžké ho zlomit. A když se svěří psycholožce, nadělá to všem, řekněme, dost problémů.

Hanna se, jak se zdá, taky neužívá nejklidnější období. Její táta zažívá krátký románek s její mámou, ale stejně se rozhodne vzít si Isabel. A s tím přichází i její dcera Kate. Na první pohled se může zdát mile, ale zdání může klamat. Cítím tady problémy. Souhlasíš, A.?

Alison, jak se zdá, měla tajnou identitu, Vivian, která rozhodně byla A. na stopě. Holky samozřejmě neváhají a dozvídají se mnoho velice zajímavých informací. Otázka však je, dovede je to zpátky k A.? Alison to věděla. A možná právě proto je teď mrtvá.

Druhá série pokládá mnohem více otázek než série první. Dostává se vám pod ruku spoustu důkazů a jiných evidencí, ale vlastně nevíte, jak s nimi naložit. Najednou vám všichni připadají podezřelí. Melissa? Ano, je to mrcha, ale nějak jsem nad tím nepřemýšlela. Jenna? Mohla by. Mona? Sotva. Garrett? Možná? Jason? Ne, jeho hezká tvář mi nedovolí na to myslet.

Chvilkami jsem měla pocit, že to už déle nevydržím. Na konci pokaždý hmaták v rukavicích. Sakra, tohle si už mohli trošku odpustit. Už to není tolik děsivé, jako že je mi z toho trošku blbě.

Příběhy jinak ale nabírají zajímavý obrat. Chvilkami sjem se musela smát. Haloweenský speciál mě zase celkem vyděsil. Takže pokdu máte náladu na drama, rozhodně můžu jen doporučit.

Druhá série. Víc napětí, víc otázek, víc A. Konečně se mírně dostáváte na stopu. A zjistíte, kdo A. je. Tedy částečně. Drama pro každého, který vydrží sledovat osudy jiných dost dlouho a čekat více než 40 dílů na to, aby měl tušení, kdo je součástí klubu A.

HODNOCENÍ: 7/10


Seriál:
Přečtěte si moji recenzi na první sérii seriálu. ZDE.
Přečtěte si moji recenzi na druhou sérii seriálu. Právě čtete.
Přečtěte si moji recenzi na třetí sérii seriálu. ZDE.

Knižní série:
Přečtete si moji recenzi na první díl knižní série. ZDE.
Přečtete si moji recenzi na druhý díl knižní série. ZDE.
Přečtete si moji recenzi na třetí díl knižní série. ZDE.
Přečtěte si moji recenzi na čtvrý díl knižní série. ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pentilka Pentilka | Web | 16. srpna 2012 v 18:16 | Reagovat

Ahoj, sdílej můj článek o PLL, nebo se přidej ke komentujícím a řekni co si o tom myslíš ty?? Tušíš kdo je "A" A KDO ZABIL Mayu??? http://wp.me/p2F3YO-P

2 Lucykol Lucykol | Web | 28. února 2013 v 16:36 | Reagovat

Pořád nevím, co s tím má společného Melissa:D s tím Garrettem a týmem N.A.T..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama