Luxus / Luxus 1

28. června 2012 v 21:03 | Cleo |  Čtenářský deník
Autor: Anna Godbersenová
Originální název: The Luxe
Vydáno: BBArt, 2011
Překlad: Eva Brožová
Kniha: 304 stran, 136 x 207, hardback

"Tahle kniha mě okouzlila. Není sice nějak napínavá, ale příběh má svoji nádhernou malebnost a krásným líčením epochy, šatů a místností kniha dostává slavnostní nádech, který naplní vaše srdce. Příběh je romantický a jednoduchý, krásný a milý... kniha mě pohltila." Flower-Days.blog.cz

Možná je těžké si představit, jak asi vypadal New York v roce 1899. Byl to rok plný intrik, záhad a tajných romancí. Muži v oblecích a elegantních kloboucích a ženy v dlouhých šatech a s nevinností na tváři.

Na začátku knihy se ocitneme na pohřbu Elizabeth Hollandové. Poznáváme její nejbližší a ty, kteří budou v ději hodně vystupovat. V další kapitole se vracíme zpátky v čase a posloucháme příběh od začátku.

Elizabeth Hollandové je klidná mladá dáma, která má tajný románek s Willem, vozatajem jejich rodiny. Pro mladou dámu z tak dobré rodiny je nepřípustné, aby si něco začala s chudým mužem bez titulu. A ještě větší prohřešek je, když v období "Věku nevinnosti" Elizabeth o nevinnost již přišla.


To se také nelíbí její služce, dřívější kamarádce z dětství, Lině. A tak se rozhodne, že Willa získá pro sebe, neboť ho miluje už od dětství a pro něj je rozhodně lepší partie než Elizabeth. Ale nemá peníze ani prostředky. Ale co by se stalo, kdyby získala prostředky a z toho i peníze?

Rodina Hollandových pomalu přichází o peníze. A tak se Elizabeth musí zasnoubit s mladým boháčem, Henrym Schoonmakerem. Ani jeden z nich není z budoucího sňatku nadšený, ale oba to prostě udělat musí. Pro peníze. Ale zdaleka nejsou jediní, komu se tento sňatek příčí. Elizabetina přítelkyně, Penelopa Hayesová, je připravena uělat všechno pro to, aby sňatek překazila, neboť chce Henryho jen pro sebe.

Ale on má jiný objekt touhy... Elizabetinu mladší sestru Dianu. A není to jednostranný zájem.

Ve chvíli, kdy se Will rozhodne opustit město a nabídne Elizabeth, aby ho doprovázela, spustí se lavina událostí. Jeho dopis plný vyznání nachází Lina, která se rozhodne ho prodat jako důkaz Penelopě. Lina se díky penězům dostává do lepší společnosti a Penelopa má v rukávu ukryté eso, které skončí nebezpečným ultimátem.

Co bude dělat Diana se svým vztahem s Henrym? A jak se Elizabeth rozhodne všechno nějak jednoduše vyřešit? A co nakonec povede až k její smrti a utonutí v řece Hudson?

"Tajemství, romantika, žárlivost, zrada, humor a věk nevinnosti. LUXUS mě pohltil!" - Cecily von Ziegesarová, autorka série Gossip Girl

Tahle kniha mě okouzlila. Není sice nějak napínavá, ale příběh má svoji nádhernou malebnost a krásným líčením epochy, šatů a místností kniha dostává slavnostní nádech, který naplní vaše srdce. Příběh je romantický a jednoduchý, krásný a milý. Rozhodně musím souhlasit s jistou podobností s Gossip Girl, ale pouze tím stylem psaní. A říká to i sama autorka GG. A rozhodně s ní musím souhlasit, že kniha mě pohltila.

HODNOCENÍ: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Byl jsem tu! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama