Tower Prep / 1. série

3. května 2012 v 16:34 | Cleo |  Seriály
Originální název: Tower Prep
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama/mysteriózní
Rok: 2010
Země: USA/Kanada
Hrají: Drew Van Acker, Dyana Liu, Elise Gatien, Ryan Pinkston (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 13

Jelikož moje kamarádka si našla zajíbení v Ianovi, hlavní postavě seriálu, musela jsem se já začít koukat také. A překvapivě mě to dost bavilo. A proto doufám, že se mi k tomu podaří napsat i dost dobrou recenzi.

Dostat se tam je ta snadná část. Tower Prep je škola, nikdo neví kde, nikdo neví proč je, proč byla založena a otázka proč zůstává i vždy neodhalena. Ian Archer, problémový teenager, se tady jednoho dne probouzí. A rozhodne se, že odsud bude muset prostě nějak utéct.

Na útěku potká své budoucí kamarády - Gabea, CJ a Suki. Ty mu řeknou, že údajně byla tato škola založena pro studenty s nějakou zvláštní schopností. Po cestě narazí na své budoucí kamarády Gnomíky - divné příšerky se zeleně blikajícíma očima - a raději se vydají zpátky do školy.

Zde se však ale scházejí v jedné staré zapadlé místnosti a plánují útěk. Během toho musejí řešit normální školní problémy, záhady spojené se školou i stále vzrůstající problémy s Gnomy. Jak jsou všichni učitelé do tohoto zapletení? A co je tohle místo vůbec zač? Kdo školu založil? Ale hlavně... jak se odtud dostat?


Seriál mě docela příjemně překvapil. Je to oddechovka, Ian je skutečně frajer a i Suki a Gabe mají super posunky. CJ mi od začátku celkem vadila, ale řekla bych, že je to tím, že ji znám z role Speedy ze Smallville. Jinak si v seriálu určitě najdete svoje oblíbence.

Pokud jde o Gnomíky - tak t mě nikdy nepřestanou rozesmívat. Představte si kombonaci skřetů z Pána prstenů, neonově zelené a divného pískání. To není děsivé, spíš myslím, že je to hodně humorné. Mimochodem se v seriálu objevuje spoustu super hlášek - které vás rozhodně rozesmějí.

Záhada Tower Prepu je tak záhadná, že nemůže být rozluštěna. A taky že není. Proto si myslím, že závěr je efektivní, ale rozhodně by to chtělo víc rozvysvětlit. Mě třeba spousta věcí prostě nedocvakla. Co měla znamenat ta Whisper na konci? Kde teda nakonec skončili? Rozhodně by to chtělo druhou sérii. Nebo více vysvětlujících epizod.

Seriál je to pohodový, tak do 11. epizody. Pak už se vám snaží veškerý zbytek seriálu vecpat do dvou epizod - a jak jsem již řekla - spousta věcí bohužel zůstane až zbytečně moc nerozřešených. Lepší by bylo, kdyby se všechno vyřešilo - jakou roli měl trenér v zápletce s Gnomy, na co chtěli vyvinou Chemica Desin 2.0, co přesně je Corvus H-40, kdo opravdu jsou Havrani a jak je v tom zapletený ředitel? Pak bych i uvítala otevřený konec, že se naši hrdinové dostali do dalšího levelu Tower Prepu.

Celkově ale seriál musím hodnotit kladně. Je to sranda a nikdy nekončící Ianovy fighty mě naprosto dostávají. V některých scénách se mi chtělo i řvát. Oddechovka pro teenagery s dobrou dávnou mystična. Rozhodně stojí za shlédnutí, i jen proto, abyste zjistli, co všechno Cartoon Network dokáže vytvořit.

HODNOCENÍ: 8/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sabina Sabina | 22. listopadu 2012 v 19:39 | Reagovat

Ahoj, chci se jen zeptat kde jsi našla 1x12? Protože já to hledá už tak měsíc a pořád nic :(

2 Cleo Cleo | Web | 8. prosince 2012 v 11:39 | Reagovat

[1]: Myslím že někde na rapidsharu. Ale nejsem si úplně jistá.

3 Kareen Kareen | 10. února 2013 v 14:34 | Reagovat

Já si tento seriál úplně zamilovala, škoda že není další série. Jsem úplně na nervy z toho otevřenýho konce.

4 Cleo Cleo | Web | 23. února 2014 v 1:33 | Reagovat

[3]: Přesně tak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama