Super Drbna (Gossip Girl) / 1.série

27. května 2012 v 18:20 | Cleo |  Seriály
Originální název: Gossip Girl
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, komedie, romantický
Rok: 2007-2008
Země: USA
Hrají: Blake Lively, Leighton Meester, Taylor Momsen, Chace Crawford, Ed Westwick,... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 18

Tenhle seriál jsem viděla už před delší dobou, ale jelikož jsem se rozhodla pokračovat 3. sérií, chtěla jsem nejdříve napsat recenzi na sérii první. Takže jsem si udělala něco jako upímínkovou projekci.

Jsou neobyčejní. Každý v New Yorku chce být jako oni. Populární, krásní, mladí, skandály jsou jejich oblibou. Všichni si o nich píšou, šeptají a jsou rozebíráni na webových diskuzích. Zejména pak na stránce tzv. Super Drbny, kde jsou rozebírány životy 4 ze 6 našich oblíbenců.

Serena van der Woodsenová vždycky byla někdo. Byla to TA holka. Všichni kluci ji milovali, všechny holky s ní chtěli kamarádit. Ale ona kamarádila jen s jednou. Blair Waldorfovou. Mrchou, ale byla s ní sranda a uměla naslouchat. A ještě jedno plus navíc - Blair měla toho nejkrásnějšího kluka v celém Upper East Side, Nata Archibalda.

Pak ale se něco stalo a Serena prostě zmizela. A teď je zpátky. Strávila rok na internátu a zdá se, že ji to dočista změnilo. Už to není ta namyšlená blondýna, ale zdá se, že opravdu má srdce. Což stvrdí, když pozve na rande Dana, obyčejného kluka, na kterého jen tak náhodou narazila.

Mohlo by být všechno jako dřív? Ani náhodou. Blair se totiž dozví o Sereniném záletu s jejím přítelem, a rozhodne se jí to rozhodně nandat. Bacha S, královna B je naštvaná a něco takového si rozhodně nenechá líbit. Tak se zdá, že tady budou lítat jiskry...


Tenhle seriál byl mojí naprostou závisloslí. Lila jsem to do sebe jednu epizodu po druhé a nedala jsem se zastavit. Milovala jsem záškodnickou B, roztomilého Nata i milou S. Kdo mě opravdu štval, byl Chuck. Ale po nějaké době jsem si ho oblíbila. Narozdíl od Jenny, Danovy sestry.

Líbí se mi to prostředí. Smetánka plná skandálů. Je to zábavné a zároveň vím, že mě se to stát nemůžu, protože nejsem asi tak bohatá, ani tak mazaná, aby mě nějaký z těch intriků napadl. Takže je to skutečný oddych, který si můžete dopřát každý den. Říkávala jsem tomu denní dávka emocí. (Já vím, parodovala jsem Rodinná pouta :D).

Aby jste viděli některé vtipy, musíte si všímat drobných detailů. Například v druhé epizodě Chuck lije do mixéru šampaňské. Což jsem si napoprvé nevšimla, ale naprosto mě to dostalo. Tímhle je ten seriál vtipný, jinak žádnou komedii nečekejte.

Když jsem sledovala finále, myslela jsem, že se zblázním napětím. Postupem času jsem si i oblíbila Georgí. Je to taková mrcha, která se prostě nedá moc parodovat, ale má svoje vlastní kouzlo, které prostě nezapřete. I kvůli tomu přidávám bonusové body.

Seriál plný emocí, skandálů, luxusu a neuvěřitelné dávky dramatu. Oddychovka to není, ale rozhodně vás pobaví, odreaguje od vašeho denního života a donutí vás se na svět dívat tak trochu skrz prsty. Ale je to EXCELENTNÍ sériál, takže ho rozhodně zařaďte mezi své oblíbené.

HODNOCENÍ: 10/10

Přečtěte si mojí recenzi knižní sérii. ZDE.
Podívejte se na více plakátů k první sérii. ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama