Smash / 1.série

30. května 2012 v 20:10 | Cleo |  Seriály
Originální název: Smash
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, muzikál
Rok: 2012
Země: USA
Hrají: Debra Messing, Katharine McPhee, Megan Hilty, Jack Davenport... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 15
Domovská stanice: NBC

Karen je z Iowy. Nedávno se přistěhovala do New Yorku, aby si splnila svůj velký sen: stát se slavnou muzikálovou herečkou a zpěvačkou. Ale nikde ji nechtějí vzít, až nakonec si myslí, že získala práci: v novém muzikálu o Marylin Monroe.

To ale ještě netuší, že brzy narazí na velkou konkurenci - ambiciózní Ivy Lynn. Je plně rozhodnutá roli získat, i kdyby to mělo něco stát. A tak začne spát s režisérem, Derekem Willsem, se kterým má menší problém skladatel Tom. Jeho společnice Julia mu ale namlouvá, že to bude skvělý muzikál a s Derekem to půjde úžasně.

Všichni ale mají nějaké své životy - Karen má svého snoubence, politika Deva, který jak se zdá, ji bezmezně miluje. Ale zdání může klamat. Zvláště, když se do jeho život připlete nádherná reportérka z The New York Times. A možná že se mu nakonec zalíbí i Ivy...

Julia řeší problémy s manželem, synem, a vyplouvá napovrch i její nevěra s Michaelem, které ho bohužel obsadili do jejího muzikálu. Jak se k tomu postaví její manžel Frank, který je šťastný z toho, že se konečně vrátil do svojí práce? A jejich syn? Co se stane s jejich plánovanou adopcí? To samozřejmě ale není všechno. Je tu několik dalších lidí, o kterých se dozvídáme jejich příběhy... Ale hlavně. Kdo bude nakonec Marylin?


Moc se mi líbily ty písničky. Musím uznat, že některé umím doteď nazpaměť. Všechny jsou naprosto úžasné, ale hlavně - což je pro mě celkem nevýhoda - neuvěřitelně chytlavé. Ani si to neuvědomíte, ale už se houpete ze strany na stranu a zpíváte si a vypadáte přitom jako největší exoti... :D Zvláště, když si zpíváte písničku "Touch me".

Romanticko-dojemno-rozuzlení scén tam bylo podle mě zbytečně moc. Jasně, je zajímavé koukat na Toma a každého jeho přítele, na Julii, jak se jí bortí vztah nebo na Ivy a Derecka jak si to spolu úžasně užívají... Tohohle by v seriálu opravud mohlo být míň.

Potěšilo mě, když jsem zjistila, že Marylin si zahraje Rebecca Duvall. Nebo mám-li spíše říct Uma Thurman. Epizody s ní mě opravdu bavily. Jak vůbec neuměla zpívat a všichni říkali: "Néé, samozřejmě že umíš spívat, a nádherné, jen ti to musíme dát o pár stupnic níž..." Opravdu pobavilo.

Co mi nelíbilo, byla závěrečná volba Marylin. Proč? SPOILER. Ivy by podle mě byla skvělá Marylin, hodí se to k ní - je to prostě takový ten typ. Což Karen vůbec není a blonďatá paruka jí ale vůbec neskuší. Kdyby se hrál muzikál o Kleopatře, neřekla bych nic - Karen by byla dokonalá. Ale Marylin?

Ještě bych ráda měla poznámku k závěru. Proč všem teďka přijde cool otrava práškama? Ano, narážím tím hlavně na první sérii seriálu Revenge. Tady to sice nebylo ukončené, ale stejně by mě zajímalo, jak to bude pokračovat - a na další sérii se mi rozhodně čekat nechce. Ale co jiného mi asi zbývá, hm? :)

Možná to bude pro někoho šok, ale nejvíce se mi asi líbila písnička Touch me, což jsem už před chvílí zmínila. Já vím, není to taková ta typická chytlavá muzikálová písnička, ale docela by se mi líbilo, kdyby natočili něco jako spin-off - verzi Smashu, kde by tuto písničku schválili a udělali podle ní i ty ostatní.

Příběh plný skvělých písniček, které jsou neskutečně chytlavé. Celou dobu fandíte Ivy, ale Karen vás také úplně neštve. Příběhy už občas trošku drhnou, ale rozhodně je to seriál, který vám zpestří zamračené a smutné dny plné deprese. Podívejte se na to!

HODNOCENÍ: 7/10

Podívejte se na více plakátů. ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Byl jsem tu! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama