Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Once Upon a Time / 1.série

15. května 2012 v 18:57 | Cleo |  Seriály
Originální název: Once Upon a Time
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: pohádka, drama, fantasy, dobrodružný
Rok: 2011-2012
Země: USA
Hrají: Ginnifer Goodwin, Jennifer Morrison, Lana Parrilla, Josh Dallas,... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 22

Byla to celkem náhoda, že jsem se rozhodla koukat na Once Upon a Time. Čistě náhodou jsem si stáhla titulky, a tak jsem se rozhodla stáhnout si i seriál. A od toho okamžiku jsem se na tento seriál začala koukat. A nyní přináším recenzi.

Bylo nebylo, v Maine je jedno město, kde každá pohádková postava, kterou jste kdy znali, je uvězněná mezi dvěma světy. Jen jeden člověk zná pravdu, a jen jeden člověk může zlomit kletbu.

Emma Swanová nikdy moc nevěřila na pohádky. Nikdy nepoznala svoje rodiče a když před několika lety otěhotněla, nabídla svoje dítě k adopci. To ještě netušila, že tento malý klouček Henry jí jednoho dne zaťuká na dveře a řekne jí, že musí zlomit kletbu a vysvobodit pohádkové postavy žijící v Storybrooke.

Emma mu nevěří, ale i tak se rozhodne se za synem přestěhovat. Zde se potkává s Reginou (údajnou Zlou královnou), s Mary Margaret (Sněhurka) a Davidem (Princ Krasoň). Její syn neustále tvrdí, že JSOU to pohádkové postavy, ale nepamatují si, kdo jsou. Co bude muset malý Henry udělat, aby ukázal, že má pravdu? A má pravdu?


Líbí se mi, jak se prolínají pohádky se dějem ve skutečném světě. Připomíná mi to moje dětství, kdy jsem se na pohádky koukala. Proto tento seriál musí za srdce chytit každého, který strávil dětství sněním a čtením pohádek, které začínaly slovy "Bylo nebylo...".

Velké plus u mě získává to, že scénáristi koukají na klasické příběhy novým pohledem. Jsem ráda za to, že Královninu nenávist k Sněhurce podložili něčím lepším, než jen tím, že "nebyla nejkrásnější", že prostě se trošku více ponořili do tajů psychologie a vytvořili něco, co má alespoň trošku smysl.

Některé díly se mi samozřejmě líbily více, jiné méně, ale komu ne, že ano? Akční finále mě celkově příjemně překvapilo. Jediné, co mi neustále vrtá hlavou je, co sakra nastrkají do další série? Možná by bylo jednodušší, kdyby zlomila kletbu a u la lá byl by konec. Ale uvidíme toto září.

Příjemný seriál nalazený na pohádkovou vlnu. Není excelentní, ale rozhodně nebudete sledování litovat. Občas možná uroníte i nějakou tu slzičku a občas se nachytáte, že fandíte Zlé královně. Nic si z toho ale nedělejte. Pohádky jsou pohádky a možná že se nakonec dočkáme i štastného konce.

HODNOCENÍ: 7/10

~~~~~~~
Televize ABC nafotila několik speciálních plakátů, vlastní pro každou postavu. Jelikož jsou pěkné, můžete se na ně podívat zde :) Edit: Nakonec tyto fotky použili i na obal DVD.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD