Hunger Games: Aréna smrti

11. května 2012 v 20:01 | Cleo |  Čtenářský deník
Autor: Suzanne Collins
Originální název: The Hunger Games
Vydáno: Fragment, 2010
Překlad: Zdík Dušek, Ph. D.
Kniha: 328 stran, 145 x 210, paperback

Když jsem původně vzala knihu do ruky, říkala jsem si: Ach jo, to bude zase něco, kde se všichni budou vraždit, budou tam litry krve a romantická zápletka mezi dvěma hlavními hrdiny. A dopadne to jak? Samozřejmě jak jinak, než že Katniss vyhraje. Ale neměla jsem tak úplně pravdu.

Představte si jednu z verzí alternativní budoucnosti: místo USA se na území Severní Ameriky rozkládá mocná říše Panem. 13 krajů, kterým krutovládou přikazuje mocný a bohatý Kapitol. Kraje se bouřili před novým diktátorem, třináctý kraj nejvíce. Ale jelikož kapitol s rozhodně nechtěl nechat svoji moc vzít, nechal zničit 13. kraj. Od té doby se každoročně pořádají Hunger Games - jako pomsta Kapitolu za vzpouru. Dvě děti z každého kraje bojují o svůj život v aréně. Jen jeden přežije.

Letos byla vylosována Prim Everdeenová. Její starší sestra Katniss ji ale nemůže nechat jít - neboť jít do arény znamená téměř jistou smrt. A tak se nabídne jako dobrovolnice za ní. Když zjistí, že druhý vylosovaný z jejího kraje je Peeta Mellark, syn pekaře, zmocní se jí nepříjemný pocit - i kdyby se jí podařilo vyhrát - musela by předtím zabít člověka, který jí kdysi zachránil život?

A tak začíná příběh plný napětí, romantiky, ale hlavně - snahy o přežití. Kdo bude letošním výtězem Hladových her? Jaká spojenectví Katniss uzavře? A jak se nakonec postaví jednomu ze svých největších strachů - strachu z toho, že přijde o svoji mladší sestru? Kdo všechno má v tomhle prsty? Svět se bude dívat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama