Roztomilé malé lhářky 3: Dokonalé

20. dubna 2012 v 14:47 | Cleo |  Čtenářský deník
Autor: Sara Shepard
Originální název: Pretty Little Liars 3: Perfect
Vydáno: BBArt, 2012
Překlad: Anna Školníková
Kniha: 250 stran, 135 x 208, hardback

Že vyšel už i třetí díl, jsem si všimla terve nedávno. A tak jsem si ho hned koupila. Nezačala jsem ho číst sice okamžitě, protože v té době jsem měla rozečteno celkem hodně knih, ale teď jsem se k tomu konečně dostala. A přináším recenzi.

Hledej a najdeš - jen neviděné zůstane neodhaleno. - Sofoklés

Emily. Hanna. Spencer. Aria. Čtyři dokonalé holky, čekající na to, než se jim pomstí za minulost. Tyto čtyři krásky bývaly nejlepšími kamarádkami jisté Alison DiLaurentisové. Ale ta je mrtvá, což by pro holky představovalo nesmírnou úlevu, kdyby jim ovšem záhadný člověk jménem A. neposílal zprávy, které je vydíraly a mohly přivést do nejedné nepěkné situace.

Aria vždycky ráda točila kamerou. Proto nikoho nepřekvapí, když se do televize dostane jedno její video, na kterém je zachycena se svými kamarádkami, Spenceřinou sestrou Melissou a jejím klukem Ianem. Ale to Arii netrápí. Mnohem více ji trápí to, že jí máma vyhodila z domu - poté, co před ní skrývala nevěru jejího manžela. Ještě štěstí, že tady má Arie přítele - milé ex-přítele Hanny, který jí dovolí se nastěhovat k jeho rodině. I když je Sean milý, stejně není tak sladký a miloučký jako Ariin učitel angličtiny...

Hanna a Mona prožívají krušné období. Hanna dělá vše co může, aby vadnoucí kamarádství zachránila, ale A. ji varuje, že Mona není žádná skutečná kamarádka. Hanna se tedy nad tím pokouší zamyslet - ale nemůže tomu uvěřit. To přece není pravda. Mona je její nejka, nikdo jiný přece... A pak se na scéně objeví její nepřítelkyně a jeden sladký kluk.
Emily a Maya spolu doopravdy veřejně nechodí, protože Emilini rodiče jsou dosti konzervativní a rasističtí. Nemají Mayu rádí a kdyby se dozvěděli, že spolu chodí nebo něco takového... Emily se nechce dát tížit SMSkami od A., a tak se svěří policii. A. se naštve a fotku líbající se Mayi a Emily pošle do světa. Tak to vypadá, že Emily pojede do Iowy na duševní očistu.

Spencer neustále zápolí se svojí sestrou Melissou, která se tak nějak už smířila s tím, že Spencer prostě ujíždí na jejích klucích. Ale to není její jediný problém. Spencer na konci posledního dílu udělala menší podvod... Ukradla Melisse její starou esej a tu odevzdala. To netušila, jaký kolem toho bude poprask, až bude nominována na Zlatou orchidej, soutěž esejů. A ještě ke všemu se jí vrací nepříliš šťastné vzpomínky na Alison. Mlhu jí pomůže rozehnat její psycholožka.

Nevím jestli jsem se o tom už někdy zmiňovala, ale miluju, jak je tahle kniha napsaná. Jakým stylem, myslím. Srdíčko se jí zamihotalo. Motýlci v břiše. Je to luxusním stylem. A k tomu je ještě luxusní zápletka, která vás nutí přemýšlet, kdo je A. Nějak víc se tady k tomu rozepisovat nebudu, protože to všechno jsem už zmínila v recenzi na minulé díly.

Musím uznat, hodně jsem fandila Spencer, aby se ten její podvůdek neprozradil. Postupně mi docházelo, jak byla ve skutečnosti Ali zlá. A docházelo to i hlavním hrdinkám. Možná právě proto také má Spencer strach... protože kdyby Ali skutečně zabila, tak by ani neměla výčitky.

Tenhle díl byl podle mě ze všech nejnáročnější a nejpropracovanější. Nechyběly super-napínavé scény - Hanna a její nehoda, nechyběly romance - Aria a Ezra, Emily a Maya, Hanna a Lucas. Rozhodně by si tenhle díl zasloužil něco jako teenage Pulitzera.

HODNOCENÍ: 9/10

-----------------------------------------------------------------------------
P.S. Existuje i stejnohmenný seriál Pretty Little Liars, který prozatím nebyl vysílaný v ČR. Můžete si ho ale pustit v angličtině a stáhnout si k nim titulky. Pokud si ale chcete přečíst nejdříve všechny knihy, navrhuji vám počkat - po shlédnutí seriálu už budete vědět co se bude dít a napětí vyprchá.


Seriál:
Přečtěte si moji recenzi na první sérii seriálu. ZDE.
Přečtěte si moji recenzi na druhou sérii seriálu. ZDE.
Přečtěte si moji recenzi na třetí sérii seriálu. ZDE.

Knižní série:
Přečtete si moji recenzi na první díl knižní série. ZDE.
Přečtete si moji recenzi na druhý díl knižní série. ZDE.
Přečtete si moji recenzi na třetí díl knižní série. Právě čtete.
Přečtěte si moji recenzi na čtvrý díl knižní série. ZDE.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Byl jsem tu! :D

Komentáře

1 Stefan6 Stefan6 | Web | 13. května 2012 v 15:06 | Reagovat

máš nádherný blog ;-)

2 M M | Web | 19. srpna 2012 v 19:52 | Reagovat

Miluju ten seriál! :O :D ♥♥ ALe už je poněkud pozdě číst knížky :/ :D Vím všechno, idkyž knížky jsou trochu jiné, myslím si, že už to nemá cenu :(. Moc pěkný blog mimochodem :).

3 Cleo Cleo | Web | 19. srpna 2012 v 20:55 | Reagovat

[2]: Podle mě to rozhodně cenu má. Seriál se zaměřuje spíše na tu informaci kdo je A., kdyžto knižní hrdinky si prožívají své hříšné a peprvé životy a rozhodně je to zábava číst. (Sara Shepardová se nechala inspirovat sérií Gossip Girl.) První dva díly jsou podobné se seriálem, ale pak už je to něco úplně jiného.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama