Čarodějky (Charmed) / 8. série

13. dubna 2012 v 19:13 | Cleo |  Seriály
Originální název: Charmed
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, fantasy, horor, komedie
Rok: 2005-2006
Země: USA
Hrají: Alyssa Milano, Rose McGowan, Holly Marie Combs, Brian Krause, Kaley Cuoco (zobrazit všechny herce)
Série: 8
Počet epizod: 22

Jelikož osmá sezóna je zároveň i sezónou poslední, rozhodla jsem se, že to tak nějak zrekapituluju celé. A samozřejmě vám povím i něco o osmé sérii jako takové. Protože kvůli tomu sem píšu.

Sestry mají skryté identity. Ale již brzy je to přestane bavit a mají potřebu opět zabránit páchání zla. Což samozřejmě hodně věcí poplete. Například Phoebina přítele, který je jejím čarodějným tajemství naprosto popleten. Ale brzy se všechno urovná do pořádku.

Ve městě je nová čarodějka, Billie, Phoebina svěřenka. Učí ji spoustu věcí a jednoho dne se jí svěří, že kdysi měla sestru, Christie, a tu unesli démoni. A tak se jí Billie snaží nalézt. Triáda je zpět. Jak je zapletená do únosu Christie? A je její sestře vůbec ještě pomoci?


SPOILER. Leo odejde. Ale vrátí se, pokud sestry vyhrají závěrečnou bitvu. Ta samozřejmě přijde, a nekončí zrovna moc dobře. Ale všechno zlé se obrátí v dobré. Nebudu vám říkat naprosto závěr seriálu, protože bych vám zkazila prožitek z vlastního sledování.

Osmá série už není tak dobrá, jak předchozí. Není ověnčená žádným geniálním nápadem, ani sympatickým mužem pro vylepšení nálady. Billie v podání Kaley Cuoco je skvělá, ale úpadek seriálu už nezachránila. Triáda je zpět? Cupid? Trpajzlíci? Víly? Osmá série má všechno, co se stalo, opět spojit a zrekapitulolovat. Ale stala se z toho spíš směs typu dort Pejska a kočičky.

HODNOCENÍ: 6,5/10

------------------------------------------------------------------------------------------

Slova na závěr seriálu a celkové shrnutí:

Tým, který za celá ta léta vytvářel Čarodějky, vytvořil neobyčejný svět, který rozhodně stojí za obdiv. Když Canstance M. Burge seriál vymyslel, že se z toho jednoho dne stane takový fenomén. I když musím uznat, že v některcýh sériích jsem dost trpěla, byly zde i epizody, při níž jsem myslela, že se asi zblázním radostí. Epizody s Prue byly živější, reálnější a bylo to prostě nové, neohrané téma. S Paige naopakpřišly jiné skvělé situace.

Shrnu to tedy - 1. série byla fascinující, Andy&Prue byl můj nejoblíbenější pár. 2. série obsahovala spoustu nvých nápadů, které stály za shlédnutí. 3. série s sebou přinesla Cola, což samozřejmě bylo plus. 4. série byla trošku přehnaná, to se Zdrojem. Doprvní poloviny ok, pak už to šlo ke dnu. V 5. sérii se nestalo celkem nic zajímavého. S Colem to šlo z kopce, epizody byly zahalené depresí. Až na posledních pár, které mi připomnělo dávné časy a tu poslední, která přinesla Chrise. 6. série byla úžasná. Ke konci se to trošku zhoršilo, ale dalo se to unést. 7. série byla hodně inspirovaná Thomasem Moorem, ale některé scénky jsou nezapomenutelné. 8. série přinesla Billie a Christie. Už to není taková zábava jako dříve, proto seriál pravděpodobně ukončili. Závěrečná epizoda byla ale skutečně slzoplačná.

Nakonec bych ráda uvedla několik scén, pro které stojí za to seriál sledovat. Epizoda 1x22, romantické vyznání. Epizoda 3x21, Cole a jeho vystrašený výraz. 4x18, Colova hláška: "Příbuzní.". 5x22/23, chlapec z budoucnosti + bohyně. 6x10, Chrisovo přiznání k čarodějnictví, 6x15, Paigino zjištění pravdy o Chrisovi.

Takže jsem ráda, že jsem se na tenhle seriál dívala - jak tehdy, tak teď.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kterou ze sester Halliwellových máte nejradši?

Prue (Prudence)
Piper
Phoebe
Page

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama