Smallville / 7.série

10. března 2012 v 15:35 | Cleo |  Seriály
Originální název: Smallville
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, drama
Rok: 2007-2008
Země: USA
Hrají: Tom Welling, Laura Vandervoort, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Erica Durance, Allison Mack, Justin Hartley, Aaron Ashmore (zobrazit všechny herce)
Série: 7
Počet epizod: 20

A jak asi všichni tušíte, po sérii šesté přišla i série sedmá. Poslední série natočená pro WB television, další série už padla pod ochraná křídla televize CW. A s tím samozřejmě přišlo i pár změn. Ale o tom až později.

Poté, co se Clark utká se svým dosud největším nepřítelem, Bizzarem, blkáznivým přízrakem, který si chce získat jeho život, se Clark setkává se záhadnou ženou, až spíše Superženou. Ta obchází všechny školky a hledá prý jakési dítě... nějakého Kal-Ela.

Clark zjišťuje, že se jedná o jeho sestřenici Karu, která byla celá ta léta uložena ve své lodi v hybernaci. Až když praskla přehrada, Kara se probudila a ztratila tím pojem o čase. Do toho všeho se samozřejmě nezapomene přimíchat Lex a Lois. Kteří to můžou dost zavařit.Chloe se vší snahou snaží přijít na to, jak se zbavit svých nově objevených meteoritických schopností. Zkouší všelijaké doktory, odrdinace, což ji nejednou může dostat do nepěkného průšvihu. A jak se zachová její přítel Jimi, když zjistí, že je Chloe meteoritická zrůda?

Clark a Kara se snaží dozvědět více o minulosti a co přesně se stalo na Kryptonu. Clark se setkává s jakýmsi hologramem své matky, který ovšem ale musí zničit, protože ona není jediný hologram, který oživl a je připraven zničit Zemi. Dozvídáme se také o dalším druhu meteoritu - modrém kryptonitu.

Do města se vrací Pete, který dostává nové meteoritické schopnosti a rozhodne se je ukázat světu, aby všichni viděli, jaký je hrdina. Kara a Lex se sbližují, protože Lex má pocit, že Kara je anděl, který mu zachránil život. Poté, co Kara přijde o své schopnosti i paměť nachází v Lexovi velkou oporu.

Dozvídáme se pravdu o Veritas - tajném spolku věřící bájím o Cestovateli - poutníkovi z vesmíru, který měl přiletět na Zemi, aby ji spasil. Zároveň se Clark ale setká se zbraní, která ho může zničit. A mám takový pocit, že Lex svoji posedlost Clarka ovládat nezchladí ani poté, co mu zboří jeho pevnost.

Sedmá série. Ale jéje. Už toho na mě začíná být trošku moc. Už je to všechno trošku moc překombinované. Už by měli vymyslet něco nového, nebo by konečně v ději měli postoupit trošku dál. Začala bych tím, že bych se zbavil Lexe a Lany. Což vlastně televize CW udělala. Naštěstí.

Poslední série natočená pro Warner Bros television. A jsem ráda že je poslední. Každý divák už nad musí cítit, že to potřebuje nějakou změnu, nějakou inovaci a že takhle to ztrácí dost rapidně sledovanost. Chloina naivita je pláči, Clarkovo zachraňování je už klišé a jedinou šťávu téhle sérii dodáva Kara.

HODNOCENÍ: 7/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama