Smallville / 6.série

20. února 2012 v 13:10 | Cleo |  Seriály
Originální název: Smallville
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, drama
Rok: 2006-2007
Země: USA
Hrají: Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Erica Durance, Allison Mack, Justin Hartley, Aaron Ashmore (zobrazit všechny herce)
Série: 6
Počet epizod: 22

Šestá série. A je to tady zase. Já prostě když se na něco začnu koukat, nemůžu jen tak přestat, i kdybych chtěla. Což mě ničí, protože mi to strašně bere čas a... No. Celý tenhle víkend jsem strávila tím, že jsem koukala na šestou sérii. Dokoukáno.

Zod je poražen, ale Lexoci je to stále všechno divné. Neví, jak získal ty divné schopnosti a proč si nic nepamatuje. Snaží se tomu přijít na kloub, ale stále nic nenachází. Až pak jednou, konečně, objeví něco, co mu pomůže sestavit neuvěřitelnou armádu...

Clark po úniku ze Zóny přízraků neměl moc štěstí - brána se nezavřela, takže všude po světě se teďka pohybují nebezpeční zločinci a podivné přízraky, které vás krásně mohou připravit o veškerý rozum. Clark se rozhodne, že se musí plně soustředit na přemožení těchto... stvoření.

Chloe je Lexovou laboratoří zkoumaná jako meteoritický mutant. Ona ale nemá nejmenší tušení o tom, že nějaké úžasné schopnosti má, protože na žádné prozatím nepřišla. Ale rozhodně se snaží přijít na to, co Lex provádí za nebezpečný projekt a proč sakra chtěl využít její mámu.Lana s Lexem se neustále sbližují, což samozřejmě Clarka velmi zraňuje. Když se Lana dozví, že je těhotná, rozhodne se, e si vezme Lexe. Objevují se komplikace, dozvídá se o Clarkových schopnostech a chce kvůli němu ze svatby vycouvat... ale nedostane možnost. Ultimátum Lexova tatíčka.

Ve městě se po dlouhé době opět objevil Lexův dávný známý, miliardář Oliver McQueen, který má dvojí identitu, kde jako přestrojený zachraňuje svět pod přezdívkou Zelený šíp. Spolu s Clarkem a pár jeho staršími přáteli vytvoří armádu, známou jako Liga spravedlivých, aby zachraňovali svět nejen před Lexem a jeho projektem 33.1.

Na scéně se objevuje poslední přízrak. Je silnější než kterýkoliv předchozí. A Clark se s ním musí vypořádat, což asi nebude tak snadné. Lana se rozhodne opustit Lexe. Její auto ale vzápětí vybuchne. Lana je mrtvá. Nebo to alespoň všichni tvrdí. Lois se snaží přijít na tuhle podivnou záhadu... a umírá. Dozvídáme se Chloinu nadpřirozenou schopnost... vzápětí ale Chloe umírá.

Abych pravdu řekla, jsem ráda, že týhle série s podheslem "Lana a Lex" je pryč. Lex je sviňák (nebo tedy mi to tak docela přijde) a Lana je možná naivní a monotónní a už mi leze na nervy, ale dohromady mě NAPROSTO NIČÍ. Takže... konečně.

Liga sravedlivých ve Smallville? Ano, proč ne. Moji oblíbenci jsou zpátky a vytvořili dokonalou partičku, která cestuje po světě a zachraňuje lidi. Škoda, že Clark je tam jen na takový... poloviční úvazek, řekněme.

Šestá série mi přichystala pár skvělých překvapení, několik úžasných epizod, ale také spousta momentů, během kterých jsem si jenom kousala nehty. Chtělo by to trošku přidat. Tak doufám, že když v další sérii bude nová Kryptoňanka - Kara, bude to ještě trošku lepší.

HODNOCENÍ: 7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama