Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Smallville / 5.série

1. února 2012 v 18:25 | Cleo |  Seriály
Originální název: Smallville
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, drama
Rok: 2005-2006
Země: USA
Hrají: Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Erica Durance, Allison Mack (zobrazit všechny herce)
Série: 5
Počet epizod: 22

Pátou série jsem shlédla poměrně ve spěchu, řekla bych. Stačil mi na to jenom jeden týden a jela jsem rychlostí několik epizod za den. Ke konci jsem to už brala fakt hopem. Tahle série má jedno super plus - už patří do nové éry Smallvillu. Nebudu vám přesně vysvětlovat, co to znamená. Podívejte se a zjistíte to sami.

Čtvrtá série končí meteoritickým dešťem, který má za cíl opět Smallville. Clark spojil dohromady krystaly vědění a vytvořil tak pevnost Osamění. Lana uviděla podivnou vesmírnou loď, jak spadla na pole a vystoupili z ní podivní lidé, kteří se nedají zatřelit a umí očima zapalovat oheň.

Clarkův otec Jor-El trvá na tom, že Clark musí zůstat v pevnosti a studovat - on ale odmítá a říká, že musí jít pomoci svm blízkým, aby je meteoritický déšť nezahubil. Jeho otec ho propouští ale Clark musí složit slib, že se vrátí do západu Slunce. Jeho otec ho varuje, že pokud ho neposlechne, bude to pro něj mít závažné následky.

Clark společně s Lois zachrání rodiče a Lex zachrání Lanu. Lana mu řeken o lodi a on se toho hned chytí a loď ukryje. Chloe, která byla stejným portálem jako Clark přenesena do pevnosti Osamění, se konečně dozvídá pravdu o Clarkovš vesmírném původu. Není vystrašená, naopak. Myslí si, že je to báječné.

Clark ale nedodrž slib, který dal Jor-Elovi a po západu Slunce se nevrátí, protože zažívá romantickou chvilku s Lanou, kterou před okamžikem zachránil od dvou zlých Kryptoňanů. Jor-El se naštve a vezme Clarkovi jeho nadpřirozené schopnosti. Takže Clarkovi nezbývá nic jiného, než být obyčejný člověk.


Ten to bere jako výhodu. Lex, který má velké podezření, získá důkaz o tom, že žádné nadpřirozené schopnosti nemá. Clark začne chodit s Lanou a je moc šťastný, protože koneckonců už nemá co skrývat. Jediný, kdo si stěžuje, je Chloe, protože sotva zjistila že Clark nějaké super-schopnosti má a hned na to je ztratí.

Jednoho dne se ale Chloin kamarád zblázní a nastaví raketu, která má zničit Smallville. Chloe s Clarkem se mu v tom pokusí zabránit, ale Clark bez svých schopností nic nezmůže a Chloin kamarád ho ještě ke všemu postřelí. Clark umírá. Lana a jeho rodiče brečí. Chloe moc času na smutek nemá, protože je v zajetí a jde jí o život.

Clark zemře a probdí se v pevnosti. Jeho otec ho znovu oživí, ale řeknu mu, že život se mění za život a brzo někdo z jeho blízkých zemře. Vrátí mu schopnosti. Pak je několik epizod podle typického vzorce. Zločin → Clark to vyřeší a všechny zachrání.

Zlom přichází s epizodou Pomsta (Vengeance). Clark řekne Laně svoje tajemství a ona to vezme. Vzápětí na to se setká s Lexem, který aktuálně prohrál volby do senátu s Jonathanem Kentem a on pozná, že Lana něco skrývá a že zná Clarkovo tajemství. Pronásleduje ji v autě a Lana má nehodu. Zemře.

Clark ani Lex s tím nemůžou nic dělat. Clark se tedy vydá za Jor-Elem a prosí ho, aby Laně vrátil život. On souhlasí, ale varuje ho, že kolo osudu stejně nemůže zastavit. Clark přijímá a celý den se odehrává znovu. Laně nic neřekne, ale i tak se pohádá s Lexem a málem zemře. Clark ji ale stihne zachránit.

Ale jelikož Jonathan neuklidňovat Clarka po smrti Lany, setká se s Lionelem Luthorem, který mu řekne, že zná Clarkovo tajemství a Jonathanovo srdce selže a on umírá. Clark má zlost na to, že i když zachránil Lanu, stejně o ni přišel a přišel i o otce.

Další hlavní zápletka je o profesorovi Fineovi, robotovi z Kryptonu. Ten ovládá Clarka a snaží se vší silou, aby osvobodil Zoda, který může za zničení Kryptonu. Zod posedne Lexe a tím získá Lex/Zod schopnosti Kryptoňana. Jor-El řekne Clarkovi, že ho musí zabít, ale Clark místo toho zabije Finea. Tím naprosto osvobodí Zoda, který začne ničit planetu. Na konci série je Clark uvězněn ve střepu a odlétá pryč.

Pátá série je dost hektická, abych pravdu řekla. Má spoustu skvělých dílů, ale má jak jako vždycky i nějaké, které jsou dost ujeté a lepší by bylo je vynechat. Je mi líto Jonathana a byla bych stokrát radši, kdyby zemřela Lana. Už mi strašně leze na nervy a ještě její poměr s Lexem mi přijde jako podraz. Pátá série pomalu sjíždí ze stezky. Není divu, že WB muselo seriál prodat CW.

HODNOCENÍ: 6,5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD