Roztomilé malé lhářky 2: Nevinné

9. února 2012 v 15:51 | Cleo |  Čtenářský deník
Autor: Sara Shepard
Originální název: Pretty Little Liars 2: Flawless
Vydáno: BBArt, 2011
Překlad: Anna Školníková
Kniha: 280 stran, 135 x 208, hardback

Věděla jsem, že teď někdy by měl vyjít druhý díl Roztomilých malých lhářek, tak jsem si jeden výtisk přála k Vánocům. Dostala jsem ho, ale jelikož jsem měla málo času, dočetla jsem to až teď.

Tři udží tajemství tehdy, jsou-li dva z nich mrtví. - Benjamin Franklin

Jak již všichni víme - Aria, Emily, Hannah a Spencer, bývalé nejlepší kamarádky Alison oplakávaly Alison na pohřbu, protože se konečně našlo její tělo. To ale znamená, že je opravdu mrtvá a v to, co všechny 4 doufaly, se už nestane. Alison se nevrátí. Kdo je tedy ale A., když ne Alison? Nikdo jiný toho o nich tolik nevěděl.

Do města se vrátil Toby Cavanaugh. Znáte to. Je to takový ten divný kluk, o kterém máte pocit, že vás neustále sleduje. Že je pořád někde nablízku, ale nikdy se k vám skutečně nepřiblíží. A tenhle Toby - ten má nevlastní sestru Jennu. A kvůli Alison je Jenna slepá. A proč Toby hodil vinu na sebe? Ví, že to byla Alison? Proč nic neřekl?


S Hannou se rozešel její přítel Sean. Hanna ho milovala, ale zdá se, že on jí ne příliš. Proč ji nechtěl? Proč se přihásil do toho hloupého panického klubu kde se zapřísáhl, že se až do svatby s nikým nevyspí? Proč Hanna vzala jeho auto? A jak se k tomu všemu bude stavět Hannin táta, pokud to zjistí? Ale není důvod. Hanna to neřekne. Ale A. by mohla.

Spencer se neustále vídá s Wrenem, bývalým přítelem její sestry Melissy, se kterým se rozešli kvůli ní, protože je Melissa nachytala, jak se u sebe v pokoji líbají. Spencer má doma peklo. Rodiče s ní nemluví, sestra je neustále zamklá. Vylepší se to až tehdy, kdy Spencer slíbí, že se s Wrenem už neuvidí. Nikdy. Ale pak pohár její trpělivosti přeteče a vrátí se k němu. Nikdo to neví. Ale A. ano.

Emily je neuvěřitelně zmatená ze své orientace. Miluje Mayu, to ano, ale...? Je ona skutečně lesba? Proč? Jak se to mohlo stát? A jak je možné, že svůdné snímky, které Maya a Emily spolu nafotili, viděl i někdo jiný než ony dvě? Jakou roli v tom má Toby? Proč jí A. vyhrožuje, že y fotky ukáže všem?

Aria a její bratr Mike mají obavy o rodinu. Jejich táta se totiž neustále schází s jeho bývalou (?) milenkou Meredith a Aria má strach o budoucnost jejich rodiny. Co se stane, až to jejich máma Ella zjistí? A Aria se nějak nežene jí říct pravdu. Ale to bude muset. Buď to udělá ona nebo to udělá A.
Kdo je sakra A.? A jakou roli v tom má Toby? Proč je zpátky? Ví o tom, že Alison zmrzačila jeho nevlastní sestru? A proč to vlastně neřekl? Jak to bude pokračovat mezi Hannou a Seanem? Jak dopadne setkání Arie a Meredith? Jaký vztah Emily naváže s Tobym? A jak Spencer zakyje stopy po tom, že má něco s Wrenem?

Druhý díl, který nás zase navádí k tomu, abychom podezření z tajemných zpráv od A. hodily na Tobyho. Ale je to skutečně Toby? To vám nebudu říkat, to bych vám prozradila příliš mnoho, ale rozhodně to tímhle dílem nekončí. Tak sakra! Máte nějaké podezření, kdo opravdu A. je?

Pokračování Roztomilých malých lhářek sice už není tak legendární jako první díl, ale rozhodně stojí za přečtění. Neustále je to čtivé, milé a má to velkou dávku tajemství. Rozhodně doporučuji k přečtení všem, kteří by chtěli nosit oblečky od Gucciho a místo šampaňského pít Crystal.

HODNOCENÍ: 8/10

-----------------------------------------------------------------------------
P.S. Existuje i stejnohmenný seriál Pretty Little Liars, který prozatím nebyl vysílaný v ČR. Můžete si ho ale pustit v angličtině a stáhnout si k nim titulky. Pokud si ale chcete přečíst nejdříve všechny knihy, navrhuji vám počkat - po shlédnutí seriálu už budete vědět co se bude dít a napětí vyprchá.


Seriál:
Přečtěte si moji recenzi na první sérii seriálu. ZDE.
Přečtěte si moji recenzi na druhou sérii seriálu. ZDE.
Přečtěte si moji recenzi na třetí sérii seriálu. ZDE.

Knižní série:
Přečtete si moji recenzi na první díl knižní série. ZDE.
Přečtete si moji recenzi na druhý díl knižní série. Právě čtete.
Přečtete si moji recenzi na třetí díl knižní série. ZDE.
Přečtěte si moji recenzi na čtvrý díl knižní série. ZDE.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kterou dívku z Pretty Little Liars máte nejradši?

Aria
Emily
Hanna
Spencer

Komentáře

1 A. A. | 10. dubna 2013 v 15:13 | Reagovat

Vím, všechny, kdo jsou A. -A

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama