V rytmu charlestonu

24. ledna 2012 v 15:13 | Cleo |  Čtenářský deník
Autor: Sophie Kinsella
Originální název: Twenties Girl
Vydáno: BBArt, 2010
Překlad: Daria Dvořáková
Kniha: 392 stran, 150 x 210, hardback

Tuhle knihu jsem objevila - jak jinak - než náhodou. Jednou jsem se tak procházela po Václaváku a byla ve slevě - a jelikož pod knihou byla podepsaná jedna z mých oblíených autorek - Sophie Kinsella - rozhodla jsem se, že si ji koupím. A tak se na ní před třemi dny dostala řada a já ji konečně dočetla.

Lara nemá aktuálně zrovna nejlepší život. V práci se jí nedaří (ne že bys e jí tedy někdy dařilo, ale dřív práci obstarávala její nejlepší kamarádka Natalie, a ta je teď pryč), rozešla se se svým přítelem Joshem a ještě ke všemu má jít na pohřeb svojí pratety Sadie, kterou ale vůbec neznala.

To ale ještě netuší, že na tomto pohřbu potká ducha své tety, který ji donutí zabránit zpopelnění jejího těla. Lara se tedy najednou zaplétá s policií kvůli vraždě, seznámí se s Edem, který je tetičce moc líbí, a ještě ke všemu ji Sadie donutí se oblékat ve stylu dvacátých let a najít její dlouho ztracený náhrdelník.

Po čase k sobě obě dívky najdou cestu. Duch Sadie pomáhá Laře v práci a ona na oplátku se má sbližovat s Edem. Postupem času, jak hledají náhrdelník, najdou zajímavou stopu. Sadie vypráví Laře o svém životě a o obraze, který milovala, ale bohužel shořel při požáru. Vypráví jí, proč je její náhrdelník pro ni tak důležitý a proč po něm touží i Lařin prachatý strýček Bill.


Nebudu vám tady říkat, jak to nakonec dopadne, ale jak jistě víte, všechny romány od Sophie mají dokonalé happy-endy, ale také mají i super zápletku a jsou napínavé. Tento román tedy není nejmenší výjimkou. Budete se smát, budete chtít číst dál a dál... Sophie Kinsella má prostě talent na to psát krásný děj, dokonalé postavy a do knih vkládá velké kouzlo.

V jistém smyslu mi to trošku připadá inspirované filmem Titanik. Tam šlo také o náhrdelník a o akt, na kterém byl nakreslen. Ale tím podobnost končí. Pochmurným počátkem se nenechte odradit, čtěte dál a dozvíte se, že to vůbec není takové, jak se na první... čtení... zdá.

Takže abych to shrnula. Je to dokonale napsáno, děj má spád a nechybí tomu vtip. Rozhodně román, který zahřeje u srdce a nezkazí vám dobrou náladu. Rozhodně doporučuji všem, co mají rádi romatiku, vtip a šťatsné konce.

Hodnocení: 8/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama