Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Smallville / 4. série

31. ledna 2012 v 21:14 | Cleo |  Seriály
Originální název: Smallville
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, drama
Rok: 2004-2005
Země: USA
Hrají: Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Erica Durance (zobrazit všechny herce)
Série: 4
Počet epizod: 22

Třetí série nekončila nějak super úžasně, jak byste to u seriálu o Super-manovi čekali, ale i tak jsem se rozhodla pustit i do série čtvrté. Je to poslední série, která u tohohle seirálu patří do tzv. "první éry". A ještě než skončí tak se seznámíme s Lois Laneovou.

Clark podsoupí něco jako znovuzrození - vrátí se do Smallville, ale nejmenší tušení kdo jsou jeho rodiče nebo kdo je on sám. Během svého výpadku paměti ale podká sestřenici Chloe Sullivanové, Lois Laneovou, která přijela do města vyřešit její utajenou vraždu.

Clark nakonec netrpí ztrátou paměti, ale spíše je posedlý svým kryptonským já, ale černý kryptonit, který na něj použila jeho adoptivní matka Martha ho vyléčil. Clark a Lois se seznamují a pomalu se nemohou ani cítit. Chloe není mrtvá, ale je jen pod velmi dobrou "ochranou svědků". Všichni totiž ví, že Lionel Luthor, který sedí ve vězení, by ji rád viděl mrtvou, a tak si Lex utají před světem.

Lana Langová je v Paříži. Chodí tam do školy, obdivuje památky a dokonce si najde i přítele, Jasona Teague. To všechno ji dovede až ke hrobce hraběnky Margaret Isobel Thoreaux. Když se jí dotkne, do zad se jí vypálí neodstanitelné tetování, které je symbolem Převtělení.


Lana od toho dne je zapletená do hledání 3 mystických kamenů vědění - jde po nich Lex, Lionel a i Clark. Jeho úkol je totiž je shromáždit. Neví sice proč, ale Jor-El, biologický otec, mu řekl, že je to nezbytné. A on zatím nikdy nelhal. Kdyby se kameny dostaly do rukou lidem...

Clark se opět začíná zajímat o fotbal, a dost se v něm angažuje. K Lois necítí jen nenávist, jak velmi rád předstírá, ale mnohem víc. Miluje sice Lanu, ale k Lois má také silné vazby. Ještě více se sblíží poté, co Clark pomůže Lois zachránit její sestru Lucy.

V seriálu se objevuje (podle mého názoru tedy) šíleně přehnaná dvojepizoda, ve které se vrátí Alicia Bakerová, která se umí přenášet z místa na místo. Clark a ona... no řekněme že se i vezmou. Je to šílenost, ale postavy se v těchto epizodách chovají tak nepřirozeně... Ale nakonec umře. Takže jakoby se nic nestalo.

Lana si čím dál tím více uvědomuje spojení s Isobel - čarodějnicí, která se do ní i párkrát vtělí. Jde jen za kameny vědění, které v 17. stolení nedostala, i když po nich tak toužila. Ona ví, že Clark není člověk, ale ví, že ani on jí nezabrání v tom, aby získala, co chce.

Jistou roli v tom všem má samozřejmě Jason a jeho povedená maminečka, která spolupracovala s doktorem Swannem. na závěr série, kdy je kvůli Isobel spáchána vražda, se dá kolo osudu do pohybu. Do Smallville letí další meteority. A jen meteority? Nebo stejně jako minule přinesou nějakou vesmírnou loď? A co se stane, až Clark spojí všechny 3 kameny dohromady?

V této sérii je spousta skvělých epizod, hodně se mi líbí hlavně ty, kde se z Lany stane Isobel, protože Lana přestane být tak neskutečně nudná a protivná. Je to například epizoda Kouzlo (Spell) nebo Druhý kámen (Sacred), která se odehrává v orientu, v Šanghaji.

Čtvrá série je skvělá. Má pár epizod, které by si zasloužili vyškrtnou, ale má i takové, které jsou naprosto brilantní. Konec první éry Smallvillu je působivý, Clark je pořád sympatický a Lois neuvěřitelně vtipná. Asi v ní trošku vidím sebe. Líbí se mi míchání tajemného fantasy spolu se sci-fi, to seriálu dodalo šťávu, kterou postrádalo. Takže teď mě omluvte. Jdu na pětku.

HODNOCENÍ: 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD