Smallville / 3. série

31. ledna 2012 v 20:45 | Cleo |  Seriály
Originální název: Smallville
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, drama
Rok: 2003-2004
Země: USA
Hrají: Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack, Ian Somerhalder (zobrazit všechny herce)
Série: 3
Počet epizod: 22

A samozřejmě seriál Smallville neskončil druhou sérií. Začal dost dobrým začátkem, který byl nový a Clark s pohrdavým výrazem tomu úžasně svědčil. Skončila podle očekávání, ale žádný super-napínavý konec vás ve trojce nečeká.

Clark žije v Metropolis pod přezdívkou Kal. Chodí do barů, vykrádá banky a bankomaty a žije si jako král. Ale je sám. Nemá žádné přátelé a život je pro něj nuda. Jednoho dne se o něm doslechne Morgan Edge, šéf metropoliského podsvětí a chce si ho najmout na pro smrtelníka velmi těžký úkol.

Jeho úkol je ukrást něco velmi cenného ze sejfu Lionela Luthora. To ale nečeká, že to, co tam najde, bude jeho vlastní krev, kterou mu doktorka Helen Bryceová na konci 2. série odebrala, když byl pod vlivem kryptonitu. Jeho adoptivní táta Jonathan zajde za "vzpomínkou" jeho biologického otce, Jor-Elem, který mu dá super-schopnosti, aby mohl Clarkovi sebrat červený kryptonit a donutit ho vrátit se domů.

Ale tím to nekončí. Morgan Edge a Lionel Luthor jdou stále po stopě záhadného krevního vzorku, ze kterého lze vyrobit sérum, které dokáže obnovit mrtvé buňky. Lex prožívá složité období a pár dní stráví také v psychiatrické léčebně, kde mu vymažou paměť, a tím opět ztratí Clarkovo objevené tajemství.


Ale ještě předtím Lex trpí záchvaty a během jednoho se Lana velmi vážně zraní. Skončí v nemocnici, kde se seznamuje s Adamem Knightem (Ian Somerhalder), záhadným klukem, který je skvělý programátor, ovládá bojová umění a skrývá některá další tajemství. Například to, že už jednou byl... mrtvý.

Chloe se stále dostává blíž a blíž ke Clarkovu tajemství. Což je nejen dobře, ale hlavně špatně, protože kvůli tomu po ní jde hodně lidí. A nejen kvůli tomu. Je to novinářka, a jelikož by mohla odhalit pár skandálů, které by uškodili nesprávným lidem, stane se žádanou osobou č.1.

Na závěr první série se dozvídáme dodatky k dohodě mezi Jonathanem a Jor-Elem. SPOILER. Jonathan slíbil Jor-Elovi, že pokud mu dá napřirozené schopnosti aby mohl domů přivést Clarka, musí ho jednou dovést za ním. A když to odmítne udělat, Jor-El přísahá, že se ke svému synovi dostane, což se mu také povede. Série končí tak, že Clark vstoupí do stěny jeskyně.

Třetí série obsahuje spoustu zajímavých epizod se skvělým nápadem. Líbí se mi, jak vědci se snaží z Clarkovi nezranitelnosti udělat něco i pro lidi. Co se mi zase moc nezamlouvá, je prostředí psychiatrie - to je takové depresivní a prostě... depresivní. Moc mě potěšilo obsazení Iana Somerhaldera, i když musím podotknout, že jako Damon Salvatore vypadá rozhodně mnohem, MNOHEM líp. I tak si myslím, že tato série stojí za zhlédnutí.

HODNOCENÍ: 7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama