Smallville / 2.série

31. ledna 2012 v 19:36 | Cleo |  Seriály
Originální název: Smallville
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: sci-fi, drama
Rok: 2002-2003
Země: USA
Hrají: Tom Welling, Kristin Kreuk, Michael Rosenbaum, Allison Mack (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 23

Jak mě již znáte, když se zakoukám do nějakého seriálu, už se toho jen tak nepustím. Je málo důvodů, proč v seriálu nepokračuji, když mám šanci. Buď není další série dostupná, nebo není ještě natočená, nebo se mi ten seriál zase tolik nelíbí. A na tento seriál se nevztahuje ani jeden případ.

První série končí tím, že novinář odhalí Clarkovo tajemství. Ale ve stejnou dobu udeří na Smallville tornádo. Clark opustí Chloe na plese a jde zachránit Lanu, kterou i s jejím autem tornádo odnáší stále výš a výš. A novinář s Clarkovým adoptivním tátou uvíznou zasypání ve sklepě.

Samozřejmě se všechno vyřeší - Clark zachrání Lanu a novinář je zastřelen Lexem poté, co se pokusí zabít Jonathana Kenta, Clarkova tátu. Ten se snad poprvé na Lexe dívá jinak než jako na synka milionáře, který nikdy nic v životě nedokázal. Lana má pocit, že Clark před ní něco skrývá - a jejímu psychickému stavu ještě moc neprospívá fakt, že její přítel, Whitney se ztratil při vojenské misi.


Během série se znovu setkáváme s hrdiny, které již známe - například s Ryanem či Tinou. Setkáváme se ale i novými lidmi - kteří se umí rozdvojit, kteří jsou věčně mladí nebo se také seznámíme s Emily - Laninou kamarádkou z dětsví, která údajně zahynula po pádu do řeky.

Lex se zamiluje do Helen, Smallvillské lékařky a zdá se, že její láska je skutešně upřímná, tak si ji rozhodne vzít. Chloe začne spolupracovat s Lionelem Luthorem, ten má ale podmínku - musí špehovat Clarka. Ten mezitím objevuje, že vesmírná loď, která ho dopravila na Zemi je nejen užitečná, ale omezuje ho a pořád ho nutí naplnit jeho "osud".

Clark se také seznamuje s indiáckým profesorem, který mu pomáhá poznat tajemné jeskyně, které Clark náhodou objevil. Po jeskyni jsou namalované znaky kryptonským písmem - a také příběh o Namanovi, který má spasit svět. Ale o jeskyni se najednou začne zajímat i Lex Luthor.

Pete se konečně dozví Clarkovo tajemství. Ze začátku neví, co si o tom má myslet, ale nakonec se snaží tajemství ochránit. Zachrání Clarka například před vlivem červeného Kryptonitu, který ho mění po psychické stránce a zbavuje ho zábran a morálky.

Poté, co Clark neuposlechne svoje rodiče, kteří mu říkají, že nemá kryptonitovým klíčem zničit loď, Clarkova adoptivní matka Martha potratí. Clark je smutný a rozhodne se, že nemůže už dál za tohle všechno nést vinu, a tak si nasadí prsten s červeným kryptonitem a odjíždí do Metropolis za novým životem.

Druhá série je o něco napínavější než série první. Jeskyně tomu dodávají tajuplný nádech a doktor Swann v podání Christophera Reeva (herce původního Supermana) je výtečný. Sice se v seriálu neustále opakují tytéž klišé, pořád to má svoje kouzlo a když zavřu oči nad některými přehnanými scénami, pořád je to nadprůměrný seriál.

HODNOCENÍ: 7,5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama