Upíří deníky (Vampire Diaries) / 2. série

17. prosince 2011 v 12:36 | Cleo |  Seriály
Originální název: The Vampire Diaries
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, horor, romantický
Rok: 2010-2011
Země: USA
Hrají: Nina Dobrev, Ian Somerhalder, Paul Wesley (zobrazit všechny herce)
Série:2
Počet epizod: 22

Jelikož samozřejmě si tvůrci seriálu nemohli nechat ujít superúžasně napínavý konec první série, což zapříčino, že jsem se hned vrhla na sérii druhou. Nyní přináším menší recenzi, jak už jste u mě zvyklí :)

Katherine, bývalá milenka obou bratrů Salvatorových, která měla být údajně mrtvá, je zpět ve městě. John Gilbert, Elenin biologický otec, je zraněný, jelikož si Katherine spletl s Elenou a vykládal jí řeči o tom, že jí má rád a bude jí chránit. Když na konci první série pustil zařízení na mučení upírů, upíři nebyli jediní, komu to rozhodně nebylo příjemné.

K zemi se skácel i starosta Lockwood, který následně na to zemřel, a jeho syn, Tyler Lockwood, který jel v autě s Caroline, naboural. Caroline má vnitřní krvácení a neví se, jestli to přežije. A to všechno zbuzuje další otázky. KDO/CO jsou Lockwoodovi? A proč se Elena na konci série líbala s Damonem, když miluje Stefana?Poté, co Damon dá svoji krev Caroline, aby jí zachránil život, Katherine využije situace jak si zahrávat s bratry a Caroline zabije. Tím zaměstnává Stefana výukou Caroline na téma: Jak zůstat člověkem, i když jsi upír. Damon je silně proti a říká, že Caroline musí zemřít. Bonnie (čarodějka) se seznamuje s Katherine a přestává kamarádit s Caroline.

Damon, Elena a Alaric Saltzman, upíry posedlý učitel, se pomalu dostávají blíže a blíže k tajemství, kdo Lockwoodovi jsou, co je to Měsíční kámen a pomalu se doskávají i blíže ke Katherine. Šerifka Forbesová zjišťuje pravdu o svojí dceři Caroline - a i bratrech Salvatorových.

Katherine svými intrikami připraví málem o život Jennu, Eleninu tetu. To už je ale moc, a tak bratři spolu s Jeremym (Elenin mladší bratr) a Bonnie připravují lest. Katherine je poražena vlastní pýchou a Damon ji zavře do hrobky, kde podle jeho slov měla celou dobu být.

Elena je unesena upírkou jménem Rose, která doufá, že by ji jako dvojnici mohla vyměnit s Elijahem, Původním nesmrtelným upírem, za svoji svobodu. Dozvídáme se, jak se Rose seznámila s Katherine. Bratři se seznamují s Elijahem a dozvídají se o Klausovi, nejstarším upírovi, který touží zlomit Kletbu Slunce a Měsíce, k čemuž samozřejmě potřebuje dvojnici - Elenu.

Damon se začně sbližovat s Rose, která však brzy umírá na následky vlkodlačího kouknutí. Postupně se dozvídáme o minulosti - co je ve skutečnosti Kletba Slunce a Měsíce a o co skutečně jde. Elijah s Elenou uzavře dohodu, že udrží všechny její blízké v bezpečí - ale ne jí. Poté co bude obětována, Elijah společně s Bonnie zabijí Klause. Damona na konci série pokouše vlkodlak.

Přežije to? Najde pro něj bratr lék? Ale za jakou cenu? Opravdu bude muset Elena zemřít? Jakou roli v obětním rituálu bude mít Jenna, Tyler a Caroline? Přežije Bonnie takovou nálož síly? Skutečně Elijah zradí svého bratra a zabije ho? Co udělá John pro svoji dceru? Na tyto otázky vám odpoví 2. série, pokud se na ní podíváte.

Druhá série není založená na kliší lásky mezi upírem a obyčejnou holkou. Už tolik ne. Je tu nová zápletka: hrdinové bojují s minulostí a Elena bojuje se svým osudem být obětována zlým Původním upírem. Dohromady z toho může vzniknout něco fantastického, zvláště když připojíte milostný trojúhelník.

Druhá série má oproti té první sérii více flashbacků a děj je rychlejší a zajímavější. Damon je kouzelnější a má ším dál tím lepší výrazy a vtipy. V této sérii spolu bratři mnohem více spolupracují, což se mi samozřejmě líbí víc. Lepší zvraty, lepší konce, lepší, lepší, lepší. Doporučuji. Tentokrát už všem.

HODNOCENÍ: 10/10


~~~~~~~
Přečtěte si i moji recenzi na první sérii Upířích deníků. Zde.
Přečtěte si moji recenzi na třetí sérii Upířích deníků. Zde.
Přečtěte si moji recenzi na knižní zpravování Upířích deníků. Zde.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama