Čarodějky (Charmed) / 6. série

23. prosince 2011 v 14:37 | Cleo |  Seriály
Originální název: Charmed
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, fantasy, horor, komedie
Rok: 2003-2004
Země: USA
Hrají: Alyssa Milano, Rose McGowan, Holly Marie Combs, Drew Fuller, Dorian Gregory, Brian Krause (zobrazit všechny herce)
Série: 6
Počet epizod: 23

Patá série zakončila příběh dvojepizodou, o které jsem se rozpovídala už v minulé recenzi na pátou sezónu. Příběh pokračuje. A pro mě je tohle naprosto rdeční záležitost, protože tuhle sérii si pamatuju, už když ji dávali poprvé.

Leo se stal novým Starším, což znamená, že nemůže mít žádnou rodinu, ale musí se naplno starat o dobro světa. Piper je rozhozená a tak jí Leo odebere bolest, což jí zavede až do Vallhaly, kde se dobrovolně rozhodne dělat Valkýru, bojovnivi, která po smrti dobrých válečníků odebere jejich duši do Vallhaly, kde můžou žít další život.

Sestry ale nechtějí nechat Piper ve Vallhale, a pomocí kouzel se jim podaří z toho dostat. Piper je nešťastná, že Leo odešel a musí Wyatta vychovávat sama, ale časem se tím smíří. Phoebe se snaží žít normální život jako novinářka a Paige se snaží smířit s kouzly, nakonec potká i nového přítele, Richarda.

Leo je neskutečně naštvaný na Chrise, nového světlonoše čarodějek, protože má podezření, že kvůli němu skončil uvězněný na ostrově ve Vallhale. Neustále ho sleduje, ale nepodařilo se mu najít na Chrise nic zvláštního. Postupem času odhaluje, proč se vrátil z budoucnosti, jaké je jeho poslání a co doopravdy je.


V druhé polovině sezóny se hlavně dozvídáme, jaký je Chrisův vztah k sestrám a Leovi a proč si přeje pomoci Wyattovi. Zjišťujeme jeho minulost, pozorujeme součastnost. Jak to dopadne? Podaří se mu zachránit Wyatta? A jaký vztah doopravdy k čarodějkám chová?

Šestá sezóna mi z těch dosavadních přijde asi nejlepší. Je napínavá, zajímavá a Chris je sympatický. Nejvíce se mi líbí epizoda "Sním o Phoebe". Má zajímavý děj, přijde velké odhalení tajemství a obsahuje i spoustu vtipných scén.

Během této série se také dostáváme do Školy magie, školy, která je podle mě hodně podobná Bradavicím, nebo je jí alespoň dost inspirována. Na závěr sezóny patří dramatický konec, který je spečetěn dvojepizodou "Špatný, špatný svět". Dozvídáme se, kdo chce Wyatta odradit ke zlu.

Tato sezóna je zajímavá, napínavá, jen škoda že má málo překvapivých zvratů a tak pomalé tempo. To je velká nevýhoda tohoto seriálu. Samostatné připojené epizody mě ničí, ale jinak je šestá sezóna rozhodně ta nejlepší z Čarodějek. Rozhodně potvrzuje to, že Čarodějky patří do mých oblíbených seriálů.

HODNOCENÍ: 9/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama