Čarodějky (Charmed) / 5. série

12. listopadu 2011 v 17:47 | Cleo |  Seriály
Originální název: Charmed
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, fantasy, horor, komedie
Rok: 2002-2003
Země: USA
Hrají: Alyssa Milano, Rose McGowan, Holly Marie Combs, Julian McMahon, Dorian Gregory, Brian Krause (zobrazit všechny herce)
Série: 5
Počet epizod: 23

I když jsem si řekla, že si po čtvrté sérii dám oddechovou pauzu, moc dlouho mi to nevydrželo. Týden byl pryč a já jsem koukala na sérii s číslem 5. Ne s příliš dobrým začátkem, ale skutečně s excelentním koncem.

Phoebe je stále nešťastná - Cole je stále naživu, ale ona ví, že nemohou být spolu, jelikož je to démon. Stane se z ní kvůli tomu i mořská panna - ale Cole pomůže. I když je v srdci dobrý, jeho zlá půlka je větší. A tak přes několikanásobné pokusy získat Phoebe zpět získá dvě věci - nesmrtelnost a smrt.Cole se rozhodl, že musí vrátit minulost do doby, kdy Prue zemřela - a sestry nenašly Paige. Jsou manželé, ale oba jsou nešťastní a mají poměr. Když to Cole vidí, je už příliš pozdě - ale Paige se přenese do tohoto paralelního světa a přinutí Phoebe zabít Cole. A tak na svoji lásku doplatí.

V druhé polovině série se zaměřuje hlavně na narození Pipeřina syna - Wyatta a problémy (lidské i čarodějné), které se s tím spojují. Zlo se za každou cenu snaží získat Wyatta - a zabít ho, využít, nebo obrátit ke zlu. Je jedno jak. Sestry jsou úspěšné a svého nástupníka brání ze všech sil.

Phoebe se znovu zamiluje - do svého nového šéfa, Jasona. Zároveň s tím se objevují jisté problémy. Musí před ním tajit své tajemství - a rozhodne se, že mu ho v dohledné době neprozradí. V předposlední samostatné epizodě se dozvídáme více o Penny Halliwellové a její nenávisti k mužům.

Série je zakončená (dle mého názoru) brilantní dvojepizodou. Sestry zjistí, že Titáni, vládcové světa, znovu povstali - při pokusu Paige je zničit neuspějou - Paige zkamení a Phoebe zachrání záhadný cizinec z budoucnosti, který se představí jako Chris Perry. Pomůže sestrám i Leovi zničit Titány tím, že ze sester udělá bohyně - ano, ty řecké.

Nevím jestli je to mojí posedlostí antikou a tím, že se spojila s mým oblíbeným seriálem + s mojí oblíbenou postavou (Chris), ale díky této dvojepizodě jsem hodně navýšila hodnocení celé série. Je až neuvěřitelné, že epizoda, kde sestry a Cole jsou ovládání Barbasem patří do stejné série jako tato epizoda.

HODNOCENÍ: 8/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama