Čarodějky (Charmed) / 4. série

26. října 2011 v 21:35 | Cleo |  Seriály
Originální název: Charmed
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, fantasy, horor, komedie
Rok: 2001-2002
Země: USA
Hrají: Alyssa Milano, Holly Marie Combs, Rose McGowan, Julian McMahon, Dorian Gregory, Brian Krause (zobrazit všechny herce)
Série: 4
Počet epizod: 22

I když jsem věděla, že nemůžu už očekávat takovou kvalitu jako od třetí série - rozhodla jsem se to risknout a shlédnou i celou sérii čtvrtou. Tou dobou jsem se už pomalu stávala na seriálu závislá... :)

Po záhadné smrti Prue na konci 3. série je zlomena moc tří - a tím i padla hrozba pro Zdroj všeho zla - nejmocnějšího vládce všech démonů. To ale ještě nikdo netuší, že je i čtvrtá sestra... Paige Matthewsová, dcera Patty Halliwellové a jejího světlonoše - Sama.

Paige se dostaví na Pruin pohřeb - a Phoebe má vidění, že ji chce zabít démon Shawx, ten stejný démon, co zabil Prue, nejlepší zabiják samotného Zdroje. Phoebe a její přítel Cole, poloviční démon, se rozhodnou dívku zachránit a pomstít se Shawxovi. Paige je vyděšená a sestrám nevěří.

Když se později dozvídá, že má kouzelné schopnosti, dostane s tím i možnost výběru - zda-li bude stát na straně dobra nebo na straně zla. A Zdroj, převtělený do jejího přítele, se jí snaží přesvědčit, aby si vybral stranu zla - ale neuspěje a kruh čarodějek je znovu obnoven. Ale ony ví, že Zdroj se jen tak nevzdá a že touží po jejich smrti.

Sestry trénují a připravují se na boj se Zdrojem, ale zároveň se také poznávají a zvykají si na nové role v rodině. Piper si zvyká na post nejstarší sestry, která musí být zodpovědná a vždy mít řešení. Phoebe se učí hledat rovnováhu mezi oběma sestrami a Paige si užívá nezávislosti nejmladší sestry.

Postupem času se na sestry hrnou starosti - Cola dohání jeho černá minulost a Phoebe trpí. Paige se učí být zodpovědná, což pro ni není vůbec jednoduché a Piper se neustále snaží vyrovnat se ztrátou Prue. Ale budou tedy všichni dostatečně připravení až se přijde Zdroj pomstít?


V druhé polovině série se sestrám podaří dosavadní zdroj přemoct. Ale musí napravit škody, které napáchal. Vypustil na svět Propast, která pohlcuje veškerou magii. Séra, věštkyně Zdroje, ale ví, že vypuštěním propasti všechny problémy teprve začnou. A tak přivolá svého bývalého přítele - démona Bathazara - Cola - aby s ním uzavřela obchod.

Zdroj se už se chystá dát smrtící uděl Phoebe, ale Cole, naplněn Propastí, jeho sílu pohltí. Sestry tak zničí Zdroj a společně se Sérou Propast znovu uvězní. Bohužel nikdo kromě Séry netuší, že Cole má stále sílu Zdroje - ale než se jí stačí zbavit, začne ho ovládat.

Cole/Zdroj a Phoebe se vezmou - a Phoebe otěhotní. A její dítě je budoucí Zdroj - a ona - bude královnou podsvětí - pokud tedy po tom bude toužit. Cole ani jedné ze sester prozatím neprozradí, kdo je, ale Paige má mírné pochybnosti. A když se její teorie ověří, má jasno - musí Zdroj zničit, ať to stojí, co to stojí.

Čtvrá série je také první sezóna, která má dvojitý plot, který končí a zároveň začíná v polovině seriálu - 13. epizodou. Do poloviny je tento seriál stále ještě naprosto úžasný - ale od chvíle, kdy se Cole stane Zdrojem, mě u televize už drží jenom vidina, že se to všechno prozradí.

Ze začátku se Cole snaží být dobrý a vnitřní Zdroj porazit, ale marně. A i když Cole na konci série je zničen sestrami, nestrachujte se - on se brzy vrátí a ještě řekne Phoebe, že je rád, že to udělala a zničila tak zlo, které ho utalačovalo. To se mi líbilo. Ale jinak ty lži, intriky, tajemství - to mě moc nebavilo.

Líbili se mi ale scény, kdy Cole používá svoji moc - například v epizodě "Tři podoby Phoebe", nebo "Páté kolo u vozu". V epizodě "Kousni mě" se mi líbí jak zničí královnu upírů a pak se chystí na Paige, ale Phoebe už jde a on musí pryč. Pak pronese větu "Ach ti příbužní" a zmizí. Není nad trošku vtipu.

Abych to shrnula - seriál rozhodně jede, ale mnohem více než na vztahy se v druhé půlce upíná na kouzla - což je proti hlavní mottu - "Život tří sester, které mimochom zjistí, že jsou čarodějky." - a i proti mé oblibě. Avšak první polovina seriálu je úžasná - a ani záměna sester nezničila kouzlo seriálu úplně.

HODNOCENÍ: 7,5/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kterou ze sester Halliwellových máte nejradši?

Prue (Prudence)
Piper
Phoebe
Page

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama