Čarodějky (Charmed) / 2. série

23. října 2011 v 17:53 | Cleo |  Seriály
Originální název: Charmed
Režie a scénář: uvedeno v listu epizod zde
Žánr: drama, fantasy, horor, komedie
Rok: 1999-2000
Země: USA
Hrají: Shannen Doherty, Holly Marie Combs, Alyssa Milano, Dorian Gregory, Brian Krause (zobrazit všechny herce)
Série: 2
Počet epizod: 22

Poté, co v první sérii zemřela moje první postava, jsem na tento seriál zanevřela. Byla jsem smutná, že Andyho už více v tomto seriálu neuvidím a i při sledování prvních několik epizod jsem měla dojem, že seriál ztratil kouzlo. Opravdu ho neztratil - jen se mírně změnilo.

Sestry Halliwellovy jsou čarodějky. Ale není toho takhle málo. Jejich práce je ničit démony a jiná stvoření zla, které ohrožují dobro na tomto světě. A ještě k tomu se musí starat o sebe, svůj život a jejich vztahy. Což pro tři sestry bydlící ve starém domě v San Franciscu nemusí být snadné.

Prue má od smrti Andyho komplexy co se týče magie. Chce jí přestat používat, protože ubližuje. Najde si sice nového přítele, Jacka, ale život už pro ní není to, co býval. Ani nová schopnost, astrální projekce, k tomu přáli nepomůže. Piper se setkává s novým sousedem Danem a začíná s ním mít trvalý a vážný vztah. Ale pak se vrátí Leo... A do třetice: Phoebe se rozhodne si dostudovat vysokou školu.


Od první série se liší několika významnými změnami, některé přirozeně vycházející z děje. Místo toho, aby se řešil hlavně vztah Prue s Andym se nyní přešlo k řešení trojúhelníku Piper, Dan a Leo. (A v třetí sérii se zase bude řešit Phoebe a Cole - prostě každá série jedna čarodějka). A pak tu mám jednu velmi dobrou zprávu: místo trapných dětinských démonů typu Buffy se přešlo k démonům reálnějším (až na epizodu "Ďábelská hudba", která mi přišla hrozně pitomá).

Epizody na sebe mírně navazují, ale sriál se neživí tím, že se musíme koukat "jak to bude dál", ale spíš tím, že dicáky baví a ti se pak dívají dále. Velmi oceňuji 2 rozdělené dvojepizody: "Pekelnice" a "Dej mi znamení", dále také "Procitnutí" a "Astrální opice". Velmi se mi líbili obě zápletky mírně na sobě navazující.

Je několik epizod, které se mi velmi líbili a inspirovali mě i v mé vlastní tvorbě - taková epizoda byla například "Hrozba z minulosti". V sérii bylo ale i několik epizod, které mě už tolik nezaujaly, ale naopak od první série nebyly ÚPLNĚ k zahození. (Např. "Ex Libris"). Pokud máte kamarády, kteří seriál neznají a rádi by se na něj podívali doporučte jim určitě 2. sérii.

Celkově bych řekla, že tahle série je taková přechodová. Není příliš napínavá, ale obsahuje velmi kvalitní samoztatné díly pojící dohromady jen velmi základní plot.Epizody jsou napínavé, zajímavé a originální. Všechny. takže myslím, že producenti si mohli jen pochvalovat zaslouženou sledovanost.

HODNOCENÍ: 9/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kterou ze sester Halliwellových máte nejradši?

Prue (Prudence)
Piper
Phoebe
Page

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama