Bohyně v domácnosti

15. srpna 2011 v 16:05 | Cleo |  Čtenářský deník
Autor: Sophie Kinsella
Originální název: The Undomestic Goddess
Vydáno: BBArt, 2007
Překlad: Daria Dvořáková
Kniha: 343 stran, 150 x 210, hardback

K téhle knize jsem vlastně přišla náhodou. Byla jsem v Praze shánět všechny díly Dívčí party - a tahle kniha byla ve výprodeji. Podívala jsem se na autorku - Sophie Kinsella. Tak to by možná šlo. A tak jsem si ji koupila.

Samanta je právnička. A ne obyčejná. Jedna z nejlepších v celém Londýně. Celý život je ve stresu, pracuje pod tlakem a to všechno, aby dostala zasloužené povýšení. Nemá žádné přátele. Žándý společenský život. Rodině je ukradená. Všichni na ní kašlou.

Pak se ale stane něco, co jí obrátí život vzhůru nohama. Na neuklizeném stole najde dokument, kterého si nikdy předtím nevšimla. A pak následuje jedna tragédie za druhou. Kvůli Samantě přišla jedna firma o neskutečný balík. Místo povýšení následuje výpověď. Zhrouceně odjede na venkov, chce požádat o trochu vody... A tra la la... Je z ní hospodyně.

O vaření, praní nebo o čemkoliv, co se týče domácnosti, nemá ani nejmenší páru. Postupem času si na to ale zvyká. Všechno se učí, pomalu se zamilovává do milého zahradníka Nataniela. Ale stejně... Není to divné? Nikdy neudělala žádnou chybičku a najednou? Není to nějaké podezřelé? Kdo v tom má prsty? A vydrží láska mezi ní a Natanielem?


Sophie Kinsella vytvořila skutečně velmi poutavý a zábavný román, který vás udrží v napětí. Samanta je sice vynervovaná a mírně citově labilní, ale zároveň má velké odhodlání. Zaplétá se do svého života a vlastně neví, co chce.

Chvilkami se mi chtělo brečet smíchy. Jak si nechá obhjednat sendviče, jak všechno prádlo obraví na růžovo, nebo jak zápasí s žehlícím prknem. Samanta je neskutečně sympatická a celou dodbu jí fandíte, ať to mezi ní a Natem dobře dopadne.

Shrnula bych to asi takhle: kniha je neuvěřitelně čtivá, napínavá a reálná. Normálně si člověk klepe na čelo a říká si: "Tohle je přece blbost, hloupý románek, takhle to přece nikdy být nemůže." Když se nad tím ale zamyslíte, kromě pohádkového konce je to skutečné a říkáte si, že by to takhle skutečně mohlo být.

Sophie Kinsella je podle New York Times jednou z nejznámějších a nejpopulárnějších autorek ženských románů - nikoliv však červené knihovny. Napsala například knižní předlohu k velmi populárnímu filmu "Báječný svět shopaholiků". Rozhodně přinesu i další recenze na její knihy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama