Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

Šprndy a košťata / Kouzla na Manhattanu 1

11. července 2011 v 15:21 | Cleo |  Čtenářský deník
Autor: Sarah Mlynowska
Originální název: Bras and broomsticks
Vydáno: Jota, 2006
Překlad: Gabriela Oaklandová
Kniha: 248 stran, 130 x 200, hardback

Už dlouho jsem chtěla zjistit, co na téhle knize všichni mají. Je to bestseller, několikrát byl dotiskován a všichni, které znám, to četli nebo o tom slyšeli. Já jsem nechtěl být pozadu a tak se do knihy vrhám po hlavě.

Rachel je normální dospívající dívka, která má prostě klasické problémy. Její nejlepší kamarádka se s ní už nebaví, protože se dostala do "elitního klubu". Její táta si hodlá vzít NNM (jak ji Rachel s mladší sestrou Miri pojmenovaly: nevlastní nastávající mumie) a ony se s tím rozhodně nehodlají smířit.

Ale pak se Rachel obrátí svět naruby. Zjišťuje, že její máma (ano, její máma, která pracuje v cestovce a neustále vymýšlí recepty na tofu) je čarodějnice. Ale není sama. Její mladší ségra je taky čarodějnice! Ale ona ne. Stejně se ale rozhodne využít ségřiny schopnosti: ale ne vždy se jim kouzla vydaří.

Pomocí kouzel se Rachel stává nejlepší tanečnicí na škole a všichni jí závidí. Oba její idolové ji začínají vnímat a brát ji. Její bývalá nejlepší kamaráka Julie se s ní najednou začíná zase bavit. Ale je to to, o co Rachel stojí? Falešní kamarádi a sláva díky kouzlu?


A jak se také říká - vždy se uplatňuje zákon akce a reakce. A všechno, co Rachel získala kouzly, se jí vrací i s úroky... A to se už se blíží svatba jejího táty s NNM a ona s Miri tomu přece musí zabránit. Zkuste hádat, jak to jejich snažení dopadne.

Abych pravdu řekla, hlavní hrdinka Rachel mě svojí povrchností dost štvala. V první kapitole jsem se dost nudila, ale později to začalo mít grády. Opravdu úžasně humorná knížka, která vás nenechá ani na chvilku vydechnout a všech 248 stránek máte za chvilku přečtených.

Musím skutečně uznat, že tahle kniha, i když její filozofická hodnota je téměř nulová, rozhodně právem patří mezi nejprodávanější knihu na světě. Spisovatelka Sarah Mlynowska sice nevytvořila originální a zázračný svět plný magie a kouzel, který prostě fascinuje, ale rozhodně se jí povedla tato kniha.

Chvilkama mi struktura dost připomíná seriál Sabrina, mladá čarodějnice. Tím, že za každé nepovolené kouzlo prostě musí nastat trest - a tak. Ale jelikož kniha byla tak napínavá, že mě ani na okamžik nepřinutila se zastavit neměla jsem moc času se nad tím zamyslet. Prosím, dokončete někdo mojí myšlenku! :)

HODNOCENÍ: 9/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Byl jsem tu! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD