...jakou má hodnotu čas a jak se v něm dá cestovat

11. července 2011 v 0:01 | Cleo |  Co se mi honí hlavou...
Stále častěji a častěji se zaobírám problemetikou zvanou čas. Kolik ho máme? Stojí nám to vůbec pro všechen ten čas? Nebo se na to všechno máme vykašlat a dělat něco, abychom ten čas využili lépe?


Asi před rokem jsem si sepsala seznam toho, co je smysluplné dělat ve volném čase. Vzala jsem si diář a psala jsem si odrážky. Můj seznam vypadal asi nějak takhle:
• čtení
• tvorba (umění, psaní, blog)
• učení

A tak dále a tak dále. Když se na to dívám takhle z odstupem, přijde mi to směšné. Mít prostě nalajnovaný seznam, co ano a co ne... To je přece blbost! A nebo není?


A co na světě také není blbost, že? Ale ne, moc odbočuju. Vadí mi, že máme všichni omezený čas. Je jen na nás, čemu ho budeme věnovat a jaké z toho budou důsledky a následky. Když celé dny budeme číst, psát a tak dále, je jasné, že jednou prostě to využijeme. Když celé dny budeme s kamarády a ve společnosti, budou z nás společenští, milí lidé, kteří v životě posbírali hodně poznatků a zážitků.

Výběr využití volného času ovlivňuje náš život. Někteří lidé si ani neuvědomují jak, ale je to pravda. Děsivá pravda. Ale pravda, kterou rozhodně můžete využít pro svůj prospěch.

Čas jako takový je rozhodně neuvěřitelný. Je to něco - mírně nedefinovatelného. Lze cestovat v čase? Jak by to mohlo fungovat? Znáte určitě všechny ty filmy, ve kterých někdo otočí prstenem, mávne rukou, roztočí obraceč času, stráví noc ve výřivce (ano, ve výřivce - viz. To byl včera flám)... A octne se prostě někde jinde.
Někdy je to tak, že se prostě vrátíte a můžete všechno prožít zvnovu, něco pozměnit a tak. Jindy zase vidíte sami sebe, jak něco děláte, a nemůžete s tím nic dělat, jen přihlížet. Někdy zase skoro ani nepostřehnete, že jste někde jinde. Někdy na minulost můžete koukat jako na velkou televizi...

Čas je neuvěřitelný a neustále si musím říkat - je to něco tak abstraktního, ale geniálního, něco o čem se můžou tvořit dlouhé debaty nebrající konce... Ale teď vážně... Co se vám vybaví, když se řekne slovo ČAS?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama