H2o, stačí přidat vodu (H2o, just add water) / 1. série

23. července 2011 v 16:46 | Cleo |  Seriály
Originální název: H2o Just Add Water
Režie: Jeffrey Walker (epizody 1-13), Colin Budds (epizody 14-26)
Scénář: uvedeno v přehledech epizod (více na Wikipedii)
Žánr: rodinný, fantasy, drama, komedie
Rok: 2006
Země: Austrálie
Hrají: Phoebe Tonkin, Cariba Heine, Claire Holt... (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 26

Na tehle seriál jsem narazila asi před dvěma nebo třemi roky - četla jsem o něm článek v časopise. Jak se všem líbí a že je čtenáři žádali o další informace... Přečetla jsem si, o čem to je, a o rok později si pár dílů stáhla. Seriál nezklamal - nyní patří mezi mé nejoblíbenější.

Emma a Cleo jsou nejlepší kamarádky a co se týče záležitosti s vodou naprosto odlišné. Emma vyhrává jednu cenu za druhou z vodního póla, ale Cleo vůbec neumí plavat. Když při žertu školního frajírka Zana skončí na rozbitém člunu uprostřed přístavu, přiběhne jí na pomoc dívka jménem Rikki. Podaří se jí člun zprovoznit a vyráží s Cleo na okružní plavbu. Po cestě se k nim přidá i Emma.

Rikki dostane báječný nápad jet na moře, ale bohužel jim dojde palivo - a tak musí pádlovat na záhadný ostrov Mako a doufat, že tam bude telefonní signál. Postupují výše a výše k sopce, až Cleo usklouzne a spadne dírou do tmavé kráterové jeskyně, uvnitř s jezírkem. Holky jsou za ní, ale zjišťují, že se jen tak nedostanou ven. Jediná cesta pryč z kráteru sopky je plavat - podvodním tunelem.

Když všechny holky vlezou do jezírka, stane se něco magického. Tůň začne bublat, ozáří je měsíční světlo a připadají si odhodlanější. Poté, co vyplavou z jeskyně, je zachrání pobřežní hlídka. Druhý den holky zjišťují něco neuvětřitelného - stačí kapka vody a promění se v mořské panny, které mají kouzelnou sílu nad vodou.

Už jen ony se musí s touto skutečností vyrovnat, ale najdou se i další, co by rádi zjistili, co se to v poslední době na Zlatém pobřeží děje. Poté, co se Cleo prozradí nejlepšímu kamarádovi Lewisovi, jim pomáhá a snaží se zjistit, proč se tohle všechno stalo. Na scéně se objevuje Louisa Chathamová, bývalá mořská panna, která jim radí, jak řešit typické problémy mořských panen.

Zane Bannett, díky kterému vlastně jsou holky mořské panny, se dostává velmi blízko k jejich tajemství. Všem neustále vykládá, že viděl podivné mořské stvoření. Dalším člověkem, co má podezření z nějaké záhady, je doktorka Denmanová, která nalezla vzorek lidské kůže, která se po přidání vody promění v šupinu. A co se stane, pokud všichni tohle neobvyklé tajemství odhalí?

Celá série je zakončená napínavým dvojdílem, který naprosto zakončuje všechno, co se stalo. V některých yemích se tento dvojdíl nechal spojit a vysílal se v televizi jako samostatný film - stejně tak první dvě epizody. No, to jenom taková zajímavost pro příznivce :).

Tenhle seriál je neskutečně úžasný. Líbí se mi asi všechno. Díly jsou napínavé, dost často i velmi vtipné a milé. Líbí se mi takové ty seriály, kde mají hlavní hrdinové nějaké kouzelné tajemství a všem kromě nich se zdají podivní. Prostě úžasný seriál jak pro teenagery, tak i pro jejich mladší sourozence či rodiče.

HODNOCENÍ: 10/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama