Čarodějky (Charmed) / 1. série

24. července 2011 v 20:37 | Cleo |  Seriály
Originální název: Charmed
Režie a scénář: uvedeno v přehledech epizod (celý článek)
Žánr: drama, fantasy, horor, komedie
Rok:1998-1999
Země: USA
Hrají: Shannen Doherty, Holly Marie Combs, Alyssa Milano, T.W.King, Dorian Gregory, Brian Krause (zobrazit všechny herce)
Série: 1
Počet epizod: 22

Když jsem byla malá, koukala jsem se na tenhle seriál. Moc se mi líbily hlavně ty kouzla, efekty, boj dobra se zlem, kde dobro většinou vítězí. Emotivní scény mi nic moc neříkaly. Ale teď, po asi 5 letech, se opět k tomuto seriálu vracím a sleduji první sérii. Příjemně mě překvapila.

Piper a Prue Halliwellovi jsou 2 sestry, které žijí poklidným životem v San Franciscu. Všechno je v pořádku - mají práci, jsou šťastné, nemají žádné závažné problémy. Pak se ale náhle do města vrací jejich třetí sestra Phoebe, podle Prue ta, která může za její zkolabovaný vztah. I přes počáteční rozpory se spolu opět usmíří a Phoebe najde na půdě Knihu stínů, kde obnoví jejich čarodějné síly. Ze začátku to bere jen jako zábavu, ale později sestry zjišťují, že mají každá jednu kouzelnou schopnost - a musejí chránit nevinné před následky zla.

Seriál má jistě zajímavý nápad. Každá ze sester má kouzelnou sílu - a mě magie prostě fascinuje. (Ale koho s mým IQ ne, že? :D) Nápad udělat Wicca čarodějky v moderním světě - brilantní. Některé epizody jsou opravdu skvělé, jiné mi přijdou dost hloupé. Vzhledem k tomu, že jsou tak různorodé, to shrnu jen obecně. První série je klasika - skvělé herecké výkony, i když občas je to trošku zbytečné. Nic moc do života nedá, ale rozhodně zabaví a změní klidný večer na večer plný adrenalinu a romantiky.


Hlavní postavami jsou 3 sestry: Prue Halliwellová, Piper Halliwellová a Phoebe Halliwellová. Prue je nestarší z trojice sester Halliwellových - je zodpovědná, silná a tvrdohlavá - typická nejstarší sestra. Má sílu, která jí umožňuje pohybovat předměty - a to pouze pomocí myšlenky. Piper je prostřední ze sester. Rychlým pohybem oběma rukama kupředu umí (i nechtěně) zastavit čas - a to ale jen na krátkou chvíli, na vše živé v její blízkosti a stejné místnosti. Phoebe je nejmladší a zároveň vždy ta "nerozodpovědná", což je věčným katalizátorem sporu mezi ní a Prue. Nemá sílu, kterou ovládá vůlí - ale spíše náhodou. Když se dotkne nějakého předmětu či osoby, je možné, že zahlédne obraz z budoucnosti či minulosti.

V seriálu se nachází samozřejmě více postav, ale ještě jednu tu zmíním, a to je policejní inspektor Andy. Chodil s Prue a opravdu ji miloval, ale jelikož měl pocit, že mu něco tají, rozešel se s ní. Je to jedna z nejsympatičtějších postav v seriálu, proto jsem měla depku z toho, že na konci série zemře. (Mimochodem mi trošku připomíná Matthewa Perryho.) Celou sérii jsme si přála, ať konečně zjistí, že je Prue čarodějka. Což se nakonec stalo. A já byla spokojená.

Každá epizoda je naprosto jiná. Někdo jiný ji napsal, někdo jiný ji režíroval. Nelze proto přesně určit hodnocení celé série. Některým epizodám bych dala plné hodnocení (např. Na hliněných nohou), jiným bych dala rozhodně nižší (Ďábelský sňatek). Celkově je seriál skvělý. Jak jsem již řekla. Má dobrý nápad, ale prostě někdy nápad není všechno.


HODNOCENÍ: 7,5/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama