Magie je všude

26. června 2011 v 15:45 | Cleo |  Oběžník
Už odmalinka mě magie fascinuje. Byla jsem jí obklopována, jsem jí obklopována, budu jí obklopována. Když se řekne slovo magie, vybaví se mi hned několik věcí. Nějaký zázrak. Nebo třeba takové ty světelné efekty ve filmech. Ale existuje vůbec něco jako magie, nebo si ji prostě jenom někdo vymyslel?

Odpradávna lidé upalovali čarodějnice: a to třeba byly naprosto normální ženy. Jenom prostě někoho napadlo, že za všechnu smůlu může ona a tak ji přece musí potrestat.

Většinou když se řekne magie, vybavíme si takové ty knihy a filmy: Harryho Pottera, Čarodějky,... Prostě kouzla jsou skoro ve všech seriálech a filmech. Je jich většina. Každý režisér, scénárista nebo spisovatel si vymyslel svůj vlastní kouzelný svět: někdo přidal kouzla do reálného světa, jiný si ten kouzelný svět vymyslel celý.


Jaký je rozdíl mezi čarodějkou/čarodějem, kouzelnicí/kouzelníkem a čarodějnicí? Já vám to řeknu podle známých definic. Samozřejmě každý autor knih nebo jiných médií si to udělal dle svého. Čarodějnice a čaroděj je člověk, který ovládá něajkou nadpřirozenou sílu - a nepotřebuje k tomu nic dalšího, jen sám sebe. Kouzelník a kouzelnice je člověk, který kouzla ovládá jen s nějakým pomocníkem (hůlkou atd.) nebo i takový ten kouzelník, co dělá představení - triky. Čarodějnice je stará paní, která míchá lektvary a většinou pracuje pro zlo.

Milovala jsem/miluju seriály typu Sabrina mladá čarodějnice, Čarodějky, filmy Harry Potter a další... Když jsem byla menší tak třeba i komiks Witch. Prostě... magie a kouzla mě vždycky přitahovala... Představovala jsem si, jaké by to mělo, mít nějaké takové síly, říkala jsem si, který z živlů bych chtěla obládat, kterou sílu sester Halliwellových bych chtěla nejvíce... Nekonečně dlouhé představy na toto téma mě zaměstnávaly dlouhé hodiny.

Užírá mě otázka: existuje vůbec něco jako magie? Nebo tímto slovem lidé označovali jen něco neuvěřitelného, nadpřirozeného, plného energie?

Já jakožto budoucí spisovatelka jsem si vymyslela svůj vlastní magický svět. Přizpůsobila jsem si ho tak, aby byl zajímavý, aby moje postavy bavilo v něm žít, aby to každého, kdo ho nezná, fascinovalo. A o tom podle mě magie je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Byl jsem tu! :D

Komentáře

1 Daduška :) Daduška :) | Web | 26. června 2011 v 16:03 | Reagovat

krásny článok ;) / 5*
p.s.: aj ja som mala strašne rada sabrinu, aj harryho pottera, ale dnes už na to nemám čas :(

2 Kýtuška Kýtuška | Web | 26. června 2011 v 16:10 | Reagovat

=)))))))))))

3 černé kuře černé kuře | 28. září 2012 v 1:51 | Reagovat

jsi úplně stejná jako já :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama