Odkaz blogu žije dál! Více informací zde.

14.6.2011 - Prosím, PROSÍM, ať je stávka

14. června 2011 v 16:22 | Cleo |  Můj deník
Včera mi ještě bylo zcela jedno, zda-li bude stávka dopravy. Dneska mi to už tak jedno není. Protože pokud bude, mám ve čtvrtek celý den volvo volno! Ne VOLVO, ale VOLNO! Tak jako tak by to bylo skvělý. Ale i přes nával radosti to má pár háčků. A ty se jmenují čeština a Memphis.

Den začal poněkud klasicky: na hodinu přišla naše oblíbená učitelka na angličtinu. Je to takový komediant, rodilá Američanka. Pořád si s náma zpívá anglické písničky pro děti a nás to baví. A rozšiřuje naši slovní zásobu. To je důležité. Ale dneska nám oznámila, že příští rok ji už mít nebudeme. ZROVNA KDYŽ JSEM JÍ ZAČALA ROZUMĚT. To je tak nefér. Budeme mít opět Američanku - ale ne z Virginie, ale z Tennessee. Z Memphisu. Ano, asi bude fajn, na fotkých se zdála v pohodě.

Ale stejně - přiznejme si to. Já nechci o naši učitelku přijít! Je to prostě... Brr... Její příjmení je stejné jako příjmení jedné mojí oblíbené filmové postavy. Ano, ano, já vím. Je to velmi... časté jméno. Ale stejně. Není to fér.
Další hodinu jsme měli supl. To znamená: "Dělejte si co chcete, hlavně mě nerušte." A tak jsme se učili na čtvrtletku, která měla být další hodinu.

A pak... čeština. Dobrá zpráva: příští rok už po nás nikdo nebude chtít kulturní nebo čtenářský deník. Ta horší zpráva je: budou po nás chtít referáty o četbě. Takže jsme si mohli vybrat téma: tu knihu musíme přečíst, vypracovat referát na 15 minut a prostě o tom něco zajímavého říct. NA 15 MINUT!!! Ha ha ha. To má být vtip. Že jo? ŽE JO?!? A pak co máme příští rok číst. To je celkem v pohodě. 2x Shakespeara, Ezopa, nějakýho divnýho chlápka a ještě něco. To se mi momentálně vykouřilo z hlavy.

Pak jsme psali korekturu. Znáte to. Dají vám text a řeknou vám, ať opravíte chyby. A já jsem přemýšlela nad slovem PŘEZ. Jako největší debil. Několikrát jsem to poškrtla, vygumovala, ale nakonec jsem tam to Z ještě napsala. Ale ne. Mělo to být PŘES. Něco, co bych v klasickym diktátu rozhodně neudělala.

A poslední hodinu jsme jráli divadlo na jednotlivý období života. To celkem ušlo. Dělali jsme reklamu na mléko Lactel, protože jsme měli předškolní věk. Začaly jsme slovy: děti v předškolním věku mají vždy plno otázek. A pak jsme zahrály tu reklamu. A já jí do té doby neznala. Doufám že chápete, jak jsem se cítila. Je celkem těžký hrát parodii na reklamu, kterou jste nikdy neviděli. A neni myslim ani na youtube. Smůla. Pro mě.
No a já teďka sedim u compu a plánuju, že půjdu nakupovat nebo si číst L.A. Candy (viz. můj včerejší zápis do deníku). Ale zatím jen píšu a hledám si informace o Tennessee a Memphisu. Vlastně... Proč ne. Třeba se vzdělám.

Cituji wikipedii:
"Memphis je největší město amerického státu Tennessee. Leží na jihozápadě na Tennessee na březích řeky Mississippi, je zde také velký přístav. Má rozlohu 763,4 km² a v roce 2006 tu žilo více než 680 000 obyvatel, čímž je 17. největším městem celých USA. Metropolitní oblast Memphisu s aglomerací má asi 1,23 miliónů obyvatel, čímž je druhá největší v Tennessee, hned po oblasti města Nashville. Memphis je nejmladším ze všech významných měst tohoto státu, především ze čtyř největších.
Memphis je pojmenován po staroegyptském hlavním městě Memfisu. 4. dubna 1958 zde byl na balkóně motelu Lorraine zavražděn Martin Luther King. 16. srpna 1977 zde byl nalezen na podlaze koupelny ve svém domě nazvaném Graceland král rock&rollu Elvis Presley." Musím ještě dodat, že mezi slavé rodáky patří Shannen Doherty (Čarodějky, Beverly Hills 90210) a Justin Timberlake.
Tennessee na mapě USA
↑↑ Tennessee ↑↑
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co je pro tebe nejdůležitější?

Rodina
Láska
Peníze
Vzdelání

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Najdete mě na těchto sociálních sítích:

Návštěvnost:
TOPlist

© 2010-15 FlowerDays | Hosting blog.cz | Varování a podmínky tohoto blogu
2015 Optimalizováno pro Operu | HD/FullHD